Vodafone

Vodafone розповів про те, коли чекати 5G в Україні

Незважаючи на те, що тестування обладнання для мереж п’ятого покоління пройшло успішно, поки що покриття всієї України мережами 5G не буде. Про це повідомила Ольга Устинова, генеральний директор компанії Vodafone в Україні.


Краще менше, та краще

Як повідомила Устинова в інтерв’ю новинному агентству «Інтерфакс-Україна», вона дотримується думки, що замість точкового покриття 5G краще мати повне покриття 4G по всій території України. Що толку, якщо в містах з’явиться швидкісний інтернет, якщо при цьому в селах люди будуть сидіти без доступу в Мережу взагалі, і до того ж в дорозі інтернет буде постійно пропадати.

Устинова і її експерти також вважають, що 5G на даний момент цікавить в першу чергу великі промислові компанії, які автоматизують своє виробництво. Робототехніка вже потроху витісняє робочих по всьому світу, але в нашій країні цей процес поки що виражений слабо. Вона також поспішила запевнити абонентів, що компанія склавши руки не сидить. Так, покриття всієї нашої країни високошвидкісним інтернетом, насправді, є питанням найближчого майбутнього. Як приклад можна привести успішну реалізацію проекту «Розумні дороги» тим же Водафон спільно з Nokia. До речі, саме Nokia надала оператору мобільного зв’язку і своє обладнання, призначене для розгортання мереж 5G.

Vodafone

Як тільки припиниться карантин, будуть проведені також і пробні тести мереж п’ятого покоління на дорогах і в регіонах, а не тільки на території Києва та інших великих міст. На даний же момент, на думку Устинової, мережі четвертого покоління (4G, LTE) повністю задовольняють потребам пересічних абонентів. 5G вона розглядає як обладнання для точкових цілей, наприклад, для управління потужними автоматизованими комплексами виробництва або ж забезпечення hot-spot покриття на великих масових заходах – ємності 4G там може просто не вистачити. Проте, масові заходи просто заборонені на даний момент, і невідомо, коли їх взагалі дозволять, а автоматизація до нашої країни поки що не добралася настільки, наскільки до США, Японії або Китаю.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button