Vodafone

Vodafone запустив першу 5G мережу в Україні

Здається, не зважаючи на епідемію коронавірусу і помітний спад української економіки, цифровізація продовжується, як і розгортання високошвидкісних інтернет-мереж нового покоління. При цьому дуже приємно те, що українські мобільні оператори не стали чекати, поки по всій території України буде розгорнуто мережу четвертого покоління (4G). Другий за кількістю користувачів в нашій країні оператор мобільного зв’язку – Vodafone – успішно протестував в столиці України обладнання, необхідне для розгортання мереж 5G. Швидкість інтернету зросте на цілий порядок, якщо не на два.


Успішні випробування

Оператор мобільного зв’язку Vodafone для розгортання 5G в нашій країні вибрав обладнання AirScale. Його виробник – фірма Nokia – не потребує, судячи з усього, ніякої реклами. Від мобільних телефонів вона перейшла до створення високотехнологічного обладнання. Тестування відбулося в Києві в ретельно обладнаній лабораторії. Швидкість інтернету, виміряна експертами в ході експерименту, склала близько 525 мегабіт в секунду, що більш ніж в десять разів вище, ніж швидкість найшвидшого інтернету четвертого покоління в нашій країні на даний момент.

Тестування відбулося на частотах, спеціально виділених державою для великого мобільного оператора. Це 1800 і 2600 мегагерц. Виробник і оператор мобільного зв’язку в один голос запевняють: AirScale забезпечує абсолютно повноцінну роботу мереж п’ятого покоління (5G).

Vodafone

Триває також робота над подальшим розгортанням мереж четвертого покоління. Так, на Закарпатті Vodafone розширив смугу LTE-інтернету на цілих 15 Мгц. Дана ініціатива вимагала заміни понад 250 вишок мобільного зв’язку, в тому числі у високогірних регіонах, традиційно проблематичних для операторів. Проте, Vodafone з честю впорався з цим викликом. Відбулося розширення виділеної смуги LTE також і на території інших областей, наприклад Одеської і Житомирської, а також на території Умані та Уманського району Черкаської області. Ведуться роботи в Херсонській і Дніпропетровській областях, а також в місті Кропивницький і в Кіровоградській області.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button