Новини

Доведеться йти прямо в ТЦК: в ЦНАПі пояснили процес оновлення даних

18 травня 2024 року набуває чинності закон про мобілізацію, який зобов’язує всіх чоловіків оновити свої дані для ТЦК.

Відповідно до закону для посилення процесу мобілізації, українці віком від 18 до 60 років можуть оновити свої дані через ТЦК та СП, ЦНАП або електронний кабінет призовників, військовослужбовців та резервістів через “Резерв+“. Однак центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) лише нещодавно отримали доступ до систем оновлення даних чоловіків, що призводить до того, що інформація в ЦНАП не оновлюється.

Наталія Шамрай, директор департаменту ЦНАП Київської міської державної адміністрації, у коментарі РБК-Україна розповіла, як діяти в таких ситуаціях.

За словами Шамрай, зазвичай працівник ЦНАПу витрачає 7-10 хвилин, щоб оновити військовий облік. Однак є певний період очікування, поки інформація не буде повністю оновлена. Після цього призовник отримує роздруковану виписку з оновленими даними і, за бажанням, копію на електронну пошту.

Іноді система може відмовити в оновленні даних, і працівник ЦНАП отримає повідомлення про відмову без зазначення причин.

У таких випадках особа повинна звернутися до ТЦК, оскільки це єдиний орган, який може приймати рішення з цих питань. Шамрай пояснила: “Ви повинні йти туди, тому що це єдиний орган, який приймає рішення на цю тему. Українське законодавство побудоване таким чином, що в ЦНАП або електронному кабінеті дозволено вносити лише певні зміни. Щось дозволено, а щось ні“.

Вона підкреслила, що, згідно із законодавством, першочерговим органом у цих питаннях залишається ТЦК.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button