Hardnews

Розкрито вплив випромінювання телефону на виникнення раку мозку

Вчені спростували зв’язок між використанням смартфона та підвищеним ризиком виникнення раку мозку. Дослідження було опубліковано у журналі Journal of the National Cancer Institute (JNCI).


У ході наукової роботи автори розкрили випадки виникнення раку у пацієнтів у період з 1975 до 1992 року. Також фахівці проаналізували період із 1995 по 2008 рік, у якому збільшилися випадки діагностування онкологічних захворювань. Вчені наголосили, що випромінювання від смартфона безпосередньо не впливає на утворення пухлини. “Ми можемо бути впевнені, що стільникові телефони не викликають раку мозку”, – підкреслив автор дослідження доктор Джессіка Джонс (Jessica Jones).

мозок

Фахівці проаналізували стан здоров’я близько мільйона жінок у Великій Британії. Дослідження показало, що користувачі телефонів не мають підвищеного ризику розвитку пухлин головного мозку. “Використання смартфона в звичайних умовах не збільшує ризик виникнення пухлини головного мозку”, – розповіла співавтор дослідження Кірстін Пірі (Kirstin Pirie). Медики пов’язали підвищений ризик розвитку пухлин з поганою екологією, забрудненими продуктами та зайвою вагою.

Однак у висновках дослідження йдеться, що результати наукової роботи можуть бути обмежені. Фахівці вивчали випадки, коли пацієнти користувалися смартфоном не дуже часто — лише 18 відсотків учасників дослідження розмовляли телефоном 30 хвилин на день або більше. Вчені підсумували, що ті, хто використовує свій девайс помірно, зменшують вплив радіочастотних хвиль на організм.

Back to top button