Hardnews

Фахівці з безпеки розповіли, чому не варто купувати дешеві кнопкові телефони

За перші 6 місяців цього року звичайних мобільних телефонів продано на 6.7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Попит українців на кнопкові дзвонилки постійно зростає, в першу чергу – через їх дешевизну. Однак економія при покупці найбільш бюджетних трубок може вийти боком.


31 серпня на відомому технологічному форумі користувач ValdikSS виклав пост про те, що багато кнопкових телефонів несуть в собі приховані шкідливі функції, в чому можуть бути замішані безпосередньо виробники пристроїв. Дзвонилки використовуються для стеження за власником, таємного відправлення SMS і оформлення платних підписок.

Які телефони використовувалися для тестів:

 • Inoi 101;
 • DEXP SD2810;
 • Irbis SF63;
 • Itel IT2160;
 • F + Flip 3.

Для тестів ValdikSS використовував таке обладнання:

 1. додаток Miracle Box – утиліта для роботи з прошивкою китайських телефонів;
 2. саморобна 2 G- станція з платою радіоперехоплення і аналізатором інтернет-трафіку (її збірка обійшлася 750 $, плата дозволяє перехоплювати і аналізувати всі вихідні з телефону дані).

Тести видали цікавий, але неприємний для власників «дзвонилок» результат:

 • DEXP SD2810 самовільно відправляє платні СМС і підключається до GPRS, щоб зв’язатися з китайськими серверами, від яких бере команди. Телефон надсилає повідомлення з будь-яким текстом на потрібні номери (вони передаються з китайського сервера), а значить може реєструвати власника в будь-яких платних сервісах і глобально.
 • Irbis SF63 робить те ж саме.
 • F + Flip 3 відправляє як мінімум IMEI і IMSI- номер вашої SIM-карти на невідомий номер. Дані відправляються кожен раз після скидання до заводських налаштувань.
 • Itel it2160 – нешкідливий для гаманця, але допитливий: він відправляє виробнику свій IMEI, модель, версію прошивки, країну покупки, мову, час активації і номер базової станції, який дозволяє визначити місце розташування телефону з точністю до декількох кілометрів.
 • Inoi 101 – найбільш нешкідливий: він не робить нічого в таємниці від користувача, але в прошивці є SMS-підписки і платні ігри у вигляді встановлених додатків.

Щоб не зіткнутися з неприємностями через такі прихованих функції – нагадуємо, що потрібно робити:

 1. Купувати телефони перевірених брендів. Наприклад – Nokia або Philips: вони коштують дорожче, ніж китайські дзвонилки, але не підкладають свиню своїм власникам.
 2. Залишити відгук перед покупкою. Про моделі, перераховані вище, є неприємна інформація на багатьох форумах.
 3. Якщо телефон вже куплений – залиште його включеним з вставленою SIM-картою на 1-2 дня. Після цього запитайте у свого оператора деталізацію – список дій (відправка СМС, вихід в інтернет), які були популярними за вашим номером. Якщо гаджет кудись ліз без вашого відома – це буде помітно.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button