Українці платитимуть податок за квартири і будинки – озвучені деталі

Зараз на головній

Вже зовсім скоро в силу вступить закон, який зобов’яже українців платити податок за своє житло, якщо його розміри перевищують норму. Платити доведеться з 1 липня 2021 року чекати квитанцію варто власникам приватних будинків площею понад 120 квадратних метрів, а також квартир від 60 квадратних метрів і більше.


Звідки взявся «податок на розкіш» і як його платити

Варто уточнити, що раніше діяв аналогічний закон, однак він був куди менш «ненажерливим» – розмір мінімальної зарплати, до якої прив’язані побори, був менше, та й норми по площі відрізнялися від прийнятих. Оплачувати доведеться «зайві» метри будинків площею більше 120 квадратних метрів і квартир від 60 квадратів. Закон вступає в силу через пару місяців, протягом цього часу всім боржникам прийде квитанція для сплати. Внести кошти потрібно за два місяці з моменту отримання платіжки, якщо цього не зробити, доведеться сплачувати ще й штраф.

У питанні норм оплати держава дала досить туманні пояснення, поклавши всю відповідальність на керівників місцевих органів влади. Саме вони можуть призначати додаткові умови оплати для жителів підконтрольних населених пунктів. Наприклад, місцеві органи влади в стані:

  • збільшувати норму, необхідну для оплати податку (наприклад, квартири площею не 60 метрів, а 70);
  • контролювати ставку (проте вона все одно не може бути більше 1,5% від «мінімалки»);
  • вводити спеціальні поблажки для населення.

Як би там не було, вимоги для оплати істотно зросли – якщо в 2020 році за квартиру площею в 80 квадратів платили 1250 гривень, то тепер планка піднялася до 1416.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,727Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей