Hardnews

Кіберексперт назвав несподівану небезпеку телефонних розмов

Працівники органів кібербезпеки розповіли про несподівану небезпеку, яка з’являється при розмові з шахраями і незнайомими абонентами. На їхню думку, відповіді і фрази людини можуть бути записані, а потім з їх допомогою злочинці зламують банківські акаунти і рахунки.

Небезпека, яку не чекали

Останнім часом українці масово почали тролити телефонних шахраїв, ведучи з ними тривалі бесіди, а в кінці кінців намагаючись образити, або «повернути на правильний шлях». Олексій Сизов, керівник відділення по запобіганню шахрайства фірми «Інфосистеми Джет», впевнений, що так робити не можна, тому що злочинець може виявитися з секретом. Вітчизняні банки зафіксували цілий ряд спроб шахраїв отримати доступ до банківських послуг за допомогою записаних фраз власників рахунків. Виявляється, далекоглядні «кидали» успішно фіксують всі розмови жертви, щоб потім скласти з отриманого набору пропозицій набір відповідей, які задовольнять банківські системи безпеки і дадуть доступ до рахунків.

Сизов заявив, що професійні шахраї не задовольняються номером карти та захисними даними, вони збирають всю доступну інформацію про своїх жертв. А саме:

  • записують телефонні розмови під виглядом опитувань та інших соціальних проектів;
  • добувають фотографії з соціальних мереж;
  • отримують біометричні дані, включаючи відбиток пальця, шляхом злому смартфонів.

Експерт заспокоює – технологія запису голосу складна, а банківські системи безпеки досить просунуті, щоб розпізнати більшу частину хитрощів, але зломи рахунків за допомогою цих інструментів трапляються досить часто. Тому тричі подумайте, коли наступного разу захочете поглумитися над невдалим шахраєм.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button