Статті

Чи можна користуватись комп’ютером в грозу і як робити це безпечно

Є думка, що під час грози необхідно вимкнути світло, відключити від мережі всі електроприлади і, звичайно, утриматися від роботи за комп’ютером. Чи справді небезпечно користуватися комп’ютерною технікою під час грози і в чому полягає ризик?

Блискавка несе в собі величезний заряд енергії – напруга в розряді може досягати до десятків мільярдів вольт, а сила струму вимірюється сотнями тисяч ампер. Звичайно, такий удар може вивести з ладу будь-яку техніку. Але за однієї умови – якщо цей розряд дійде до неї. При тому, що зараз повсюдно зустрічаються громовідводи, пряме попадання блискавки в електропроводку будинку практично неможливе.

Небезпека полягає не в смертельному випромінюванні від грози і не в таємничій кульовій блискавці, яку нібито притягує комп’ютер. Просто ймовірність потужних стрибків напруги дійсно існує, причому навіть автоматика не завжди встигає спрацювати

Набагато більшу небезпеку становить так звана наведена напруга. Потужне електромагнітне поле, створене блискавкою, викликає появу високої напруги в електролініях, що знаходяться поруч. І сильний імпульс в кілька тисяч вольт цілком здатний вивести з ладу не тільки комп’ютер, але й іншу техніку.

Саме тому не варто нехтувати покупкою джерела безперебійного живлення, яке зможе згладити перепади напруги, що виникають в тому числі і з таких причин. Тим більше ДБЖ стане в нагоді і в звичайні дні.

Как записать видео с экрана ноутбука

А якщо ваш комп’ютер підключений до мережі за допомогою кабелю (витої пари), то наведена напруга може наздогнати його навіть в тому випадку, якщо він був вимкнений з мережі. Тому, якщо потрібно гарантовано захиститися від таких ситуацій, варто поставити компактний і недорогий пристрій грозозахисту для мереж Ethernet, який при певному збігу обставин зможе зберегти чимало грошей і нервів.

До речі, власники ноутбуків в більш виграшному положенні – в грозу можна просто відключити комп’ютер від електромережі та продовжити роботу, поки не сяде заряд акумулятора. Втім, якщо до мережі ви підключені через кабель, то не забудьте про підступність витої пари.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button