Статті

Чому так важливо переходити на HTTPS і чи варто це робити? Чим взагалі відрізняються HTTP і HTTPS?

Багато сайтів до цих пір використовують HTTP. Однак ще в 2014 році в Google рекомендували переходити на HTTPS – як стимул компанія оголосила, що буде надавати HTTPS-сайтам незначне підвищення рейтингу у видачі, фактично надаючи їм конкурентну перевагу. Чому так важливо переходити на HTTPS і чи варто це робити? Чим взагалі відрізняються HTTP і HTTPS?

HTTP – протокол передачі гіпертексту, який найчастіше використовується для передачі даних з веб-сервера в браузер, щоб користувачі могли переглядати веб-сторінки. Це протокол, який раніше використовувався практично на всіх веб-сайтах.

HTTPS – безпечний протокол передачі гіпертексту. Тобто це такий же протокол передачі гіпертекстової розмітки, як і HTTP, але у нього є надбудова шифрування.

https
S в кінці HTTPS означає «безпечний»

У звичайному протоколі HTTP інформація, що передається від сервера до браузера, не зашифрована, тобто її легко вкрасти. У HTTPS використовується сертифікат SSL, який допомагає створити безпечне зашифроване з’єднання між сервером і браузером, тим самим захищаючи потенційно конфіденційну інформацію від крадіжки при її передачі між сервером і браузером.

Тобто основна відмінність між HTTP і HTTPS – це сертифікат SSL.

Як працює HTTPS? Сертифікат SSL шифрує інформацію, яку користувачі надають сайту, тобто переводить дані в код. Навіть якщо комусь вдасться вкрасти дані, якими обмінюються відправник і одержувач, він не зможе ними скористатися саме через шифрування.

Але додатковий рівень безпеки HTTPS забезпечується ще й через TLS-протокол (Transport Layer Security). Він допомагає забезпечити цілісність даних, запобігаючи їх зміні або пошкодженню, а також відповідає за аутентифікацію, яка доводить користувачам, що вони знаходяться на «правильному» сайті.

https

Користувачі можуть самі легко визначити, чи використовує сайт протокол HTTPS за першою частиною веб-адреси: в ній вказується протокол HTTP або HTTPS.

Отже, різниця між HTTP і HTTPS полягає в наявності сертифіката SSL, який шифрує інформацію, тому з’єднання захищено. У HTTP немає SSL, а у HTTPS є. HTTPS також має протокол TLS (Transport Layer Security), якого немає в HTTP. Таким чином, HTTPS безпечніше, ніж HTTP.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button