Hardnews

Данина моді: чому нам непотрібні накладні об’єктиви для смартфона

Накладний об’єктив для смартфона – один з тих аксесуарів, які мимоволі викликають посмішку, коли їх бачиш вперше. Чи справді в цих «прищіпках» немає ніякої користі або все-таки їх варто купити?

Об’єктив для смартфона – логічне продовження буму мобільної фотографії. Є різні варіанти: прищіпки (мабуть, найпопулярніші), насадки і вбудовані в чохол лінзи.

Найчастіше накладні об’єктиви продаються комплектом: звичайний суперширік, fish-eye і макро, іноді їх доповнює світлофільтр або телеоб’єктив

Здавалося б – повісив на камеру додатковий (і недорогий) «ширік» і можна не купувати сучасний смартфон з декількома датчиками. Однак такі об’єктиви взагалі не можна порівнювати з об’єктивом для «дорослої» дзеркальної і навіть цифрової камери. Фактично це скло і пластик, які дають можливість зробити незвичайне фото на камеру смартфона. Мова про такі характеристики оптики, як світлосила, фокусна відстань і т.д. тут не йде, хоча виробники іноді й позначають ці параметри на мобільних об’єктивах.

То чи є в них реальна необхідність?

Скажімо так: робити з їх допомогою більш якісні знімки камера вашого смартфона точно не буде. Якщо ви хочете отримати більше від мобільної зйомки, то подумайте про апгрейд девайса – виробники вже кілька років влаштовують перегони камер і в них з’являються дійсно корисні нововведення – додаткові об’єктиви, технологія об’єднання пікселів, вдосконалені алгоритми програмної обробки фото та ін.

накладні об'єктиви

Єдине, чим можуть зацікавити знімні об’єктиви для смартфона – це можливістю зробити кілька оригінальних знімків заради забави, які допоможуть урізноманітнити контент.

Так, fish-eye додасть характерні спотворення і додасть кут огляду, причому на апаратному рівні, тому виглядати знімок буде цікаво. Макрооб’єктив допоможе сфотографувати об’єкт впритул, тобто комах ви не знайдете в кадрі, а от гарні сніжинки – цілком.

Однак якість більшості таких аксесуарів залишає бажати кращого, тому фото доведеться доопрацьовувати: прибирати розмитість по краях, додавати кадру різкості та кольору. Загалом, як розвага – чому б і ні? Для більш серйозних цілей – ні в якому разі.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button