Статті

Стало відомо, як оператори обирають місце для стільникової вишки

Чим менше відстань до стільникової вишки – тим краще сигнал і вище швидкості передачі даних і якість дзвінків. Однак мобільні оператори розміщують стільникові вишки далеко не скрізь і ретельно підходять до цього питання. Давайте розберемося за якими критеріями вибирають місце для розміщення стільникових станцій.


Покриття та ємність

Як би це не було банально, але саме погане покриття оператора в конкретному районі міста або населеному пункті є головним критерієм для розміщення стільникового станції. Чим ширше покриття – тим більше абонентів можна обслужити, а стільниковий компанія отримає більший дохід.

Точно також і з ємністю мережі. Брак ресурсів для обслуговування всіх абонентів оператора в заданому місці також є важливим сигналом для будівництва нової станції.

Тому, якщо у оператора в якомусь то місці постійно надходять скарги на низьку якість обслуговування або повну відсутність мережі, саме це місце буде в пріоритеті для нової станції.

Вартість

Наступною важливою умовою для вибору місця під нову станцію – служить ціна оренди. Пройшли ті часи коли оператори прагнули зводити власні вежі і стовпи для розміщення обладнання. Переважна більшість нових станцій розміщують на орендованих об’єктах. І чим нижче буде вартість оренди – тим швидше виберуть цей об’єкт для розміщення.

Висока вартість оренди може відлякати оператора від розміщення базової станції

Якщо орендодавець раптом вирішить пограти з оператором і накрутити оренду в кілька разів вище за середню ціну, то це може стати причиною переїзду стільникового станції. Таке відбувається до декількох раз за рік в кожному регіоні.

Транспорт

Ще одна обов’язкова умова для розміщення стільникового станції – це можливість організації транспортного каналу. Для передачі службової інформації, даних в інтернет і організації голосових дзвінків потрібен стабільний і досить широкий канал до центру мережі. Залежно від числа діапазонів і навантаження швидкість передачі становить від кількох сотень Мбіт до Гбіт / сек.

Для цих цілей стільникові компанії як правило вибирають один з двох варіантів: радіорелейні (РРП) прольоти або оптоволоконні лінії зв’язку (ОЛЗ).  Але якщо в обраному місці неможливо за обмежений час прокласти оптоволоконну лінію чи немає прямої видимості з іншою станцією для РРП-прольоту, то такий об’єкт не буде розглядатися для розміщення стільникової станції.

Найпростіший варіант організації транспортного каналу – це побудувати проліт РРЛ за допомогою такої антени. Але для цього потрібна пряма видимість з іншою станцією

Інше

Перераховані критерію – це лише основне. Безумовно є й інші бар’єри або, навпаки, привабливі сторони до розміщення нової станції. Наприклад, якщо у оператора є корпоративний клієнт, який займає цілу будівлю і приносить великий прибуток, то там має сенс розмістити окрему станцію. На противагу цьому, на в’язницях або об’єктах забезпечення держбезпеки установка стільникових станцій заборонена.

В остаточному підсумку, вибір конкретного місця для розміщення стільникового станції проводиться виважено, з урахуванням різних точок зору і факторів.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Розкрито наслідки залишення зарядки від смартфону в розетці

В минуле

Українцям пояснили, чому горять смартфони

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle