Статті

Чому не слід зберігати номери родичів під іменами «Мама, тато, сестра»

Обговорення
Невідомий номер

Зараз спостерігаю якийсь бум дзвінків в стилі:


– Ваш син влаштував ДТП, але я його друг. Йому зараз потрібно терміново 10 тисяч гривень, щоб відкупитися, інакше сяде.

Як мінімум, за минулий тиждень було два таких дзвінка нашим знайомим. І що найцікавіше, що дзвонять точно знаючи кому.

Багато хто навіть називає імена і виглядає все правдоподібно. Ну і якщо почитати Інтернет, то багатьох людей, особливо похилого віку таким чином розвели на великі суми.

А звідки ж вони дізнаються номери?

Зараз розповімо. Справа в тому, що багато навіть нешкідливих програм для Андроїда люблять отримувати доступ до телефонної книги.

Особливо здивував додаток “Ліхтарик”, який при першому використанні задає питання доступу до контактів. У цьому помічені багато додатків, робота яких ніяк не пов’язана з контактами.

Куди ж ідуть ці контакти?

Справа в тому, що автори програм хочуть заробити. І тому збирають будь-яку інформацію про власника пристрою. А потім продають на спеціалізованих закритих форумах і в темному інтернеті.

Такі бази купують зловмисники і починають робити ось такі продзвонив. А багато людей, зберігають ще не тільки контакт “Сестра”, але ще і так “Сестра Катя”.

Ну а зловмисник також може мати повний компромат на власника телефону. Звичайно, тут потрібно стежити за тими програмами, які ви ставите, але і не зберігати очевидні контакти таким ось чином. Бо у того, хто купить цю базу будуть в руках відразу всі карти і ваше генеалогічне древо, за яким, розвиваючи фантазію можна зробити все що завгодно.

Висновок: подібні контакти краще замаскувати, щоб ваші ж родичі не постраждали. Бо витік контактів може статися навіть через нешкідливі додатки. Це до речі ще один шлях, звідки спамери дізнаються наші номери.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Взяв трубку – втратив всі гроші: на які номери ніколи не можна відповідати

В минуле

Samsung Galaxy A12: найдешевший смартфон з потрійною камерою і Infinity-O

В майбутнє

Також буде цікаво