Статті

Майже до 5G: як легко збільшити швидкість мобільного інтернету

Обговорення
5G

Багатьох не влаштовує швидкість інтернету на мобільнику, але підключити швидший можливості немає. Однак є одне легке налаштування мобільного інтернету, яке збільшить швидкість майже до 5G. Воно показує відмінні результати і здатне забезпечити практично будь-якого користувача необхідною швидкістю.


Йдеться про агрегацію частот. Під цим визначенням розуміють режим зв’язку, при якому смартфон підключається відразу до декількох каналів зв’язку, і об’єднує їх пропускну здатність. Дані йдуть за двома і більше лініях паралельно, що дозволяє значно підвищити швидкість інтернету.

Для того щоб вишки зв’язку доставляли інтернет в смартфони, використовуються певні частотні діапазони. Їх також називають коридорами для даних. Щоб обслужити велику кількість абонентів, потрібно багато таких коридорів, але загальний частотний діапазон не нескінченний, і тому оператори змушені робити ці коридори досить вузькими. Як наслідок, число абонентів зростає, а швидкість інтернету падає.

Але за допомогою агрегації частот можна об’єднати відразу кілька таких коридорів, припустимо шириною 10МГц в один, або кілька – 20, 40, 60 МГц і так далі. Це спрацює на всіх пристроях, оснащених LTE-модемом категорії 6 +. Причому максимальна швидкість інтернету залежить від типу модему. Наприклад, модем Cat.6 здатний видати до 300 Мбіт \ с, Cat.9 – до 450Мбіт \ с, новітні ж LTE модеми Cat.20 і вище близькі до позначки 2Гбіт \ с. Щоб дізнатися характеристики свого гаджета, можна звернутися на сайт виробника.

Звичайно, є у даній функції і недоліки. Звичайно ж, телефон в такому режимі буде розряджатися швидше. З цієї причини багато виробників дозволяють своїм користувачам відключати таку функцію.

Є і ще один недолік. Він полягає в тому, що оператори далеко не завжди встановлюють паралельно приймачі різних частот на одній вишці, заради економії ресурсів. Відповідно, функція може не працювати при перевантаженні мережі або ж, якщо вишок занадто мало.

Але, незважаючи на недоліки, агрегація частот є дуже корисною функцією, яка дозволить вам прискорити свій мобільний інтернет. Звичайно ж, тільки в тому випадку, якщо є хороше і стабільне покриття від вашого оператора стільникового зв’язку. Можете випробувати її для експерименту і вирішити, чи потрібно вам нею користуватися.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Найдоступніший смартфон Xiaomi 2020 року почав продаватися в Україні

В минуле

Vodafone запустив найкращий тариф за 3 гривні в день

В майбутнє

Також буде цікаво