Статті

Експерти розповіли, що робити з смартфоном при постійному гальмуванні інтернету

Коли користувачі стикаються з проблемами повільної роботи інтернету на смартфоні, першим під підозру потрапляють мережу мобільного оператора. Хоча дуже часто проблема криється не в мобільних вишках, а на самому смартфоні. Розповімо сьогодні що потрібно зробити в першу чергу, якщо мобільний інтернет почав гальмувати.

Ми забуваємо, що смартфон – це скоріше не телефон, а комп’ютер. І йому властиві всі ті ж проблеми, що і для настільного ПК або ноутбука. Наприклад, якщо на ньому не вистачає процесорної потужності, оперативної пам’яті або ємності диска – це неминуче позначиться на швидкості роботи в інтернеті. Тому при виникненні проблем в першу чергу потрібно перевірити стан самого смартфона.

Закриваємо відкриті додатки

Коли ми натискаємо середню кнопку внизу екрану смартфона, яка зазвичай виконана у вигляді кола або будиночка ми не закриваємо, а звертаємо додаток. Залежно від моделі смартфона програма або переходить в режим очікування, або зовсім продовжує працювати, займаючи ресурси. І чим більше ми згортаємо таких додатків – тим складніше працювати тим програмам, які нам потрібні саме зараз.

Але в будь-якому смартфоні є можливість швидко подивитися згорнуті програми і закрити їх однією кнопкою. Зробити це можна, натиснувши квадратну кнопку внизу екрану. Іноді вона виконана у вигляді горизонтальних смужок.

Так можна закрити всі активні програми на нашому смартфоні Honor

Цією кнопкою відкривається меню останніх програм. І там вже є кнопка у вигляді хрестика, кошика або з текстом “Закрити все”. Періодично очищаючи список згорнутих програм ви не тільки прискорите роботу смартфона, але і знизите швидкість розряду батареї.

Дії, щоб закрити всі програми на Xiaomi

Чистимо пам’ять

Крім оперативної пам’яті в смартфоні існує постійне сховище даних. Туди зберігаються фотографії, скачана музика, файли програм та багато іншого. Активним програмам, наприклад інтернет-браузеру, також у своїй роботі необхідний доступ до пам’яті смартфона. І якщо вона сильно забита, то швидкодія програм починає істотно знижуватися.

Якщо використання пам’яті близьке до 100% – це може істотно позначатися на швидкості роботи смартфона

Це багато користувачів сприймають як уповільнення роботи мобільного інтернету, хоча загальмовується робота самого смартфона. Найпростіший спосіб вирішення цієї проблеми – заздалегідь купувати смартфон з великим об’ємом пам’яті. 16 і навіть 32 ГБ зараз вже, найчастіше, мало навіть для не дуже активних користувачів.

Але навіть 128 ГБ можна забити за кілька місяців. Тому пам’ять смартфона періодично потрібно очищати. Для цього виробники вже додають пункти в меню або окремі програми на кшталт “Очищення пам’яті”. З допомогу них можна періодично позбавлятися від непотрібних файлів кеша і дистрибутивів програм.

Так можна швидко почистити пам’ять на смартфоні Xiaomi

Також добре економить пам’ять смартфона автоматичне завантаження фотографій в хмару або вивантаження їх на комп’ютер.

Так можна очистити пам’ять на смартфоні Honor

Особистий досвід

Звісно ж, багато читачів каналу знають всі ці поради і регулярно ними користуються. Хоча серед наших знайомих і родичів, причому як жінок, так і чоловіків, багато хто не звертає увагу на стан смартфона. Через це навіть продуктивний і не старий смартфон поводить себе наче йому вже 10 років.

Впевнені, що це одна з причин, чому зараз так часто змінюють смартфони, а пам’ять і їх продуктивність вже наближаються до здібностей ноутбука.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button