Статті

У чому різниця UMTS і WCDMA?

Чи зустрічали ви абревіатуру WCDMA в своєму смартфоні? Напевно, так, наприклад, в настройках вибору режиму роботи мережі. UMTS ви теж бачили, наприклад, в характеристиках смартфона. А в чому ж відмінність? Що означають ці скорочення?

Зазвичай WCDMA і UMTS означають одне і теж – підтримку стандарту третього покоління – 3G. Але насправді ці терміни зовсім не рівні за змістом .

На наш погляд, в настройках телефонів, в характеристиках на сайтах, рекламі варто вказувати UMTS як позначення підтримки 3G. UMTS розшифровується як Universal Mobile Telecommunications System – це фактично і є назва стандарту. Саме так його назвав європейський інститут телекомунікаційних стандартів – ETSI .

У професійному середовищі, коли ми спілкуємося з колегами, то для позначення стандарту 3G ми використовуємо як раз UMTS. Мало хто знає, що є й інші стандарти третього покоління, наприклад,CDMA2000 і TD-SCDMA , але вони куди менш відомі і майже не використовуються в світі. На слуху залишився найпопулярніший стандарт – UMTS.

UMTS – це позначення стандарту, а WCDMA – технологія доступу в мережу

А що ж тоді WCDMA?

Найточнішим визначенням буде сказати, що WCDMA – це технологія множинного доступу з кодовим поділом – Wideband Code Division Multiple Access. Простіше кажучи, це спосіб, яким стільникові станції можуть відрізнити смартфони один від одного з урахуванням, що всі працюють на одній частоті.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button