Hardnews

Наскільки далеко від берега ловлять телефони на морі

Уявіть собі ситуацію: ви опинилися в човні, наприклад, рятувальній шлюпці, у відкритому морі за багато кілометрів від берега і в руках лежить стільниковий телефон. Чи можна зателефонувати з нього, щоб викликати рятувальників? На якій відстані діють мобільні вишки, що знаходяться близько від берега? Погляньмо на ці питання під різними кутами.


По-перше, визначимо як далеко може поширюватися сигнал від стільникових веж уздовж поверхні води. І в цьому випадку фортуна нам посміхається. Головними перешкодами для радіохвиль служать природні (ліси, гори, пагорби) і штучні (будинки, мости, заводи) перешкоди. А в морі нічого цього немає. Навіть уздовж річок сигнал від стільникових веж може долітати за багато кілометрів від місця їх установки. У морі і поготів.

Навіть якщо врахувати, що оператори спеціально не направляють антени у відкрите море, все одно сигнал від стільникових веж з берега можна зловити за десятки кілометрів від місця їх установки.

Головними бар’єрами в дальності обслуговування служать обмеження, закладені в стандартах стільникового зв’язку. Для 2G – це 35 км, для 3G – 30 км, а для 4G – це діапазон від 10 до 30 км, в залежності від вашого оператора. Якщо спробувати подзвонити з відстань більше цього, то мережа відмовить в доступі. Інакше в системі можуть статися колізії, які погіршують роботу інших абонентів.

Залежно від технології можна зателефонувати через стільникову станцію на відстані до 30 км

Є технології значно розширюють ці цифри. Для 2G радіус може бути збільшений до 70 км, а для 3G / 4G – 200 км. Але їх застосування тягне за собою зниження ємності стільника. Тому про практичне використання функцій збільшення зони дії, особисто ми, не чули.

Звідси робимо висновок, що зателефонувати або вийти в інтернет з відстані більше 30 км від берега, швидше за все, не вийде. Але є один шанс зв’язатися з цивілізацією і з більшої відстані – це відправити СМС. Короткі текстові повідомлення відправляються максимально просто, без тривалого сигнального обміну і істотного задіяння ресурсів оператора, тому є шанс перевищити зазначені вище обмеження.

Тому не поспішайте відмовлятися від пакетів СМС і завжди тримайте баланс позитивним перед далеким плаванням. Це жарт 😉

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Як дізнатися у якого стільникового оператора швидше інтернет в певному місці?

В минуле

У користувача «ПриватБанку» вкрали гроші з карти без підтверджень і СМС

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle