Softnews

Google запустив “вбивцю” Viber, який працює без інтернету

Найбільш популярним месенджером в Україні являється Viber, а використовують його на постійній щоденній основі більш ніж 97% власників смартфонів в нашій країні. Всі вони з його допомогою обмінюються текстовими і голосовими дзвінками, дзвонять по відеозв’язку, а також роблять багато інших дій, тим більше що функціональні можливості даного сервісу все це в повній мірі робити дозволяють. Так, за рахунок цього ПО можна навіть спілкуватися в групових чатах, ділитися медіафайлів, вести публічні канали і робити багато чого іншого, хоча спочатку подібних можливостей даний сервіс запропонувати попросту не міг, проте все змінилося за багато років його присутності на ринку, адже його запустили ще в 2010 році.


Втім, вже зовсім скоро це програмне забезпечення може втратити свою колишню привабливість в повній мірі, так як американська корпорація Google зуміла створити і запустити його «вбивцю», а називається програмне забезпечення з аналогічними можливостями Android Messages. Очевидно, що недостатньо просто створити сервіс для спілкування, і це чудово розуміє «пошуковий гігант», тому американська корпорація вважає за необхідне зробити щось більше, ніж просто черговий месенджер. Для цього їй потрібно було створити протокол передачі даних під назвою RCS (Rich Communication Services), а являє він собою повноцінну заміну SMS, будучи здатним працювати без підключення до інтернету.

Android Messages

Такий вид передачі даних, як SMS, був спочатку створений і запущений ще в кінці минулого століття, тому він дуже сильно застарів. Втім, навіть не дивлячись на це, він до цих пір широко використовується в усьому світі. Повідомлення RCS мають відразу кілька переваг, головними серед яких є відсутність ліміту на кількість символів, повна безкоштовність, миттєва доставка і підтримка звіту про прочитання для відправника. Такий протокол передачі даних був створений компанією Google саме на заміну класичним повідомленнями, причому багато стільникові оператори вже встигли його впровадити в свою інфраструктуру, зробивши це заради того, щоб тим самим залучити нових клієнтів, які будуть використовувати не тільки повідомлення типу Rich Communication Services, але ще й, крім того, інші види зв’язку.

[adsforwp id=”10622″]

Android Messages

Запустивши новий стандарт передачі даних, який також працює і через звичайний інтернет, компанія Google заклала основу для того, щоб знищити Viber в майбутньому, адже даний сервіс не зможе ніколи працювати без підключення до інтернету, а можливість використовувати такий є далеко не скрізь. Щоб уже зараз почати використовувати повідомлення RCS необхідно встановити на смартфон фірмовий додаток під назвою Android Messages, доступний в Google Play, після чого в настройках включити підтримку такого протоколу, звісно, якщо ваш опертора його підтримує.

Читайте GSMinfo в Google NewsНаші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button