Softnews

Як включити темну тему в пошуковій системі Google

Нехай весь «хайп» щодо темної теми оформлення інтерфейсу вже і пройшов в 2018 – 2020 роках, однак до сих пір різні великі компанії продовжують впроваджувати такий в свої сервіси. Дійшла тепер черга і до всесвітньо відомої пошукової системи Google, куди додали нічний режим, а включити такий можна на рівні всього пошукача в цілому, а не якихось його окремих сторінок. За задумом розробників, темна тема оформлення потрібна для використання у вечірній і нічний час, так як вона менше напружує очі, проте багатьом користувачам смартфонів, планшетів, комп’ютерів та інших електронних пристроїв подобається нею користуватися на постійній щоденній основі, тим більше що її відображення на екранах OLED призводить до збільшення часу автономної роботи від одного заряду через особливості матриць такого типу.


Тестування темного інтерфейсу для пошукової системи Google стартувало ще в лютому цього року, однак прийняти в такому участь могли лише деякі користувачі, яким пощастило отримати спеціальне запрошення. Такі розсилали випадковим чином. Тепер же, починаючи з середини травня 2021 року, всі бажаючі можуть включити темний зовнішній вигляд оформлення, який виконаний в темно-сірих тонах. При включенні такого дизайну, всі світлі елементи, за винятком логотипу, самі зміняться на темні. Кольори підібрані дуже вдало, тому як якийсь «колгосп» все це не виглядає, що іноді зустрічається в різних сервісах, які вкрай безвідповідально підійшли до питання впровадження подібної можливості в своє програмне забезпечення.

Змінити тему в Google можна безкоштовно і без установки яких-небудь додаткових розширень, тобто все буде максимально оригінально і офіційно, тому на цей рахунок можна не турбуватися. Важливо зауважити, що при зміні світлої теми на темну, зовнішній вигляд зміниться не тільки на конкретному електронному пристрої, де здійснюються дії такого роду, але і на всіх інших гаджетах, в яких виконаний вхід в цей ж самий обліковий запис Google ID. Для того, щоб змінити зовнішній вигляд інтерфейсу, необхідно натиснути на кнопку перемикання дизайну, яка виконана в формі сонця. Після переходу на темний режим (Dark Mode) її вид зміниться на іконку місяця. При необхідності, світлу тему можна включити знову в будь-який момент.

Як це завжди буває у Google, нехай нову можливість вже і впровадили для всіх користувачів, але на деяких облікових записах вона може з’явитися тільки в найближчі дні, тому що всі дані в пошуковій системі кешуются, і щоб не створювати занадто високе навантаження на пошуковик, оновлення даних відбувається поступово і поетапно. Включити темну тему оформлення (Dark Theme) можна з будь-якого розділу пошукової системи Google, просто натиснувши на спеціальну кнопку в верхньому правому куті, відображається яка поруч з іконкою аккаунта. Зміна зовнішнього вигляду пошукача ніяк не відбивається на його функціональними можливостями і не впливає на результати пошукової видачі, тобто вона впливає виключно на зовнішній вигляд, причому тільки для користувача конкретного електронного пристрою.

Back to top button