Статті

Жовтневу погоду визначило зіткнення двох антициклонів – чого чекати українцям

З першого жовтня на території Європи зіштовхнуться між собою два антициклони: Merle та Lioba. Антициклони утворюються у Північній півкулі та за годинниковою стрілкою рухаються у напрямку Південної півкулі. Саме через це зіткнення зі східної частини Європи через усю Атлантику пройде суха повітряна маса. Яку роль це відіграє на погоді в Україні розказали синоптики.


За їх прогнозами середина осені пройде у рамках норми. Якихось серйозних катаклізмів не слід очікувати. Але вже треба утеплюватися та змінювати гуму на зимову. Так, зима буде ранньою запевняють експерти. 

Експерти запевняють, що початок жовтня в Україні буде відносно теплим та сухим, але вітряним.  Вдень по всій території переважатиме тепла, сонячна погода, а от ночі стануть помітно холоднішими. Висока ймовірність ранкових туманів у західній частині країни. Наприкінці місяця температура вдень на вночі зрівняється.

Першого жовтня температура сягатиме  +10 …+17 градусів тепла на стовпчику термометра. Очікується східний вітер до 18 м/с у на території Чорного та Азовського морів. Також не виключені штормові попередження. 

За прогнозами синоптиків  у більшості областей почнуться заморозки. В західних областях переважатиме щільна хмарність.  Укргідрометцентр спрогнозував якими будуть заморозки:

  • з першого по третє жовтня у західних областях вдарять перші заморозки на поверхні грунту від 0 до -5 С (відповідає першому рівневі небезпеки);
  • на півночі та на сході пройдуть заморозки, температура повітря сягне відмітки до -3 С (2-ий рівень небезпеки).

Перший тиждень жовтня радуватиме сонячною погодною південні області України. Погода суха, без опадів. Це буде одне із найхолодніших бабиних літ за останні  роки. Саме ці антициклони впливатимуть на погоду в Україні впродовж всього другого місяця осені. 

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button