Статті

На що звернути увагу при купівлі смартфону: як не купити “кота в мішку”

Купівля смартфона – зазвичай досить дороге задоволення, і не хочеться витратити гроші на пристрій з дефектами. Розбираємося, що варто перевірити перед покупкою і як це зробити.

Як не дивно, новий смартфон теж може виявитися не в ідеальному стані.

1. Порівняйте ціни на пристрій – звертайте увагу на офіційну вартість у «білих» продавців. Якщо в якомусь магазині ціна набагато нижча – це привід задуматися.

2. Оцініть зовнішній вигляд коробки і смартфона. Подряпини, вм’ятини, сколи не вважаються браком – якщо ви їх не помітили, обміняти гаджет буде неможливо. На коробці повинне бути маркування, що підтверджує, що пристрій пройшов сертифікацію в Україні. Також обов’язкові інструкція та фірмовий гарантійний талон на термін не менше року.

3. Добре б перевірити IMEI – ідентифікаційний номер смартфона на коробці і в пристрої (за допомогою команди *#06#), вони повинні збігатися.

З допомогою IMEI можна дізнатися справжність смартфона, якщо є якісь сумніви: введіть номер на сайті виробника або зателефонуйте на гарячу лінію і продиктуйте IMEI

4. Навіть якщо ви придбали гаджет в подарунок або хочете відкласти його до Нового року, перевірте його працездатність відразу після покупки. Магазини, як правило, зараз дають кілька днів на перевірку, протягом яких можна повернути пристрій. Це стосується і активації iPhone, яку краще провести одразу після придбання.

До слова про iPhone. Якщо ви купуєте відновлений гаджет з позначкою «Як новий», він повинен бути відремонтований на заводі Apple, а не в гаражі у дядька Васі. У такого пристрою є сертифікат, офіційна гарантія і нова коробка.

Прототип смартфона без отворів від бренду Oppo

Що варто додатково перевірити, коли ви вже принесли гаджет додому:

  • На корпусі не повинно бути слідів розтину.
  • Увімкніть смартфон, перевірте, чи немає в ньому SMS, дзвінків і фотографій – іноді в салонах зв’язку співробітники вважають, що можуть трохи покористуватися пристроєм. За датою легко довести, що смартфоном користувалися до покупки.
  • Натисніть на іконки додатків. Можливо, десь сенсор спрацьовує із затримкою або не реагує. Наберіть текст, розташувавши клавіатуру горизонтально і вертикально, – так ви охопите весь екран.
  • Зробіть знімки в приміщенні і на вулиці, сфотографуйте аркуш паперу. На білому тлі стануть видні плями і дефекти камери.
  • Биті пікселі можна перевірити, відкривши повністю чорне зображення. Це спрацює для iPhone, для Android буде потрібна спеціальна програма.
  • Перевірте динамік і навушники.
  • Вставте SIM-карту і зателефонуйте, так ви перевірите мікрофон і датчик наближення, який повинен виключатися, коли ви підносите смартфон до вуха.
  • Перевірте інтернет-з’єднання, підключившись до Wi-Fi.
  • Поставте смартфон на зарядку і перевірте зарядний пристрій та батарею. В налаштуваннях подивіться відомості про стан акумулятора та заряд у відсотках. Засічіть 5-10 хвилин, якщо за цей час заряд знизиться на 5% і більше – це поганий знак.

Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button