Чим можна і не варто протирати смартфон: які негативні наслідки можуть бути?

Зараз на головній

Звичайно, чистий і блискучий смартфон набагато приємніше брати в руки. Але в гонитві за чистотою гаджету можна нашкодити – розповідаємо, як це виходить і що робити, щоб цього уникнути.


У господарських магазинах сьогодні можна купити вологі серветки для різних цілей: очищення шкіряних виробів, догляду за салоном автомобіля і для очищення для рук. А в магазинах електроніки – серветки для екранів. Чи є між ними різниця? Чи можна протирати, скажімо, дисплей смартфона звичайними антибактеріальними серветками?

В цілому нічого страшного не трапиться. Але є один нюанс: на екрани смартфонів зазвичай наносять олеофобне покриття. Воно дуже тонке, боїться як механічного впливу, так і агресивних хімічних речовин.

Тому для протирання екранів не рекомендується використовувати такі матеріали:

Спиртові серветки.

Спирт відмінно видаляє забруднення і відбитки пальців, але може завдати шкоди олеофобному покриттю. А також потрапити в отвори для мікрофонів і динаміків.

Паперові рушники.

Щоб стерти відбиток пальця сухим паперовим рушником, доводиться тиснути на нього занадто сильно. Папір – сам по собі жорсткий матеріал, тому при регулярному використанні може зіпсувати покриття екрану. Крім того, після нього на поверхні залишаються волокна.

Вологі ганчірки.

Знову-таки під час протирання передньої поверхні волога може потрапити в отвори корпусу. До того ж після звичайної води залишаються розводи, тому це взагалі сумнівний спосіб очищення.

Що краще використовувати для очищення екранів?

Звичайно, в першу чергу – спеціалізовані засоби для догляду. Вони виконані на нетканій основі (не залишають волокон), просякнуті безпечним для покриттів складом. Якщо таких немає під рукою, можна обійтися серветкою з мікрофібри. Вона м’яка, теж не залишає волокон. Для видалення старих забруднень (наприклад, якщо брали смартфон брудними руками) капніть на таку серветку трохи води. Зазвичай все виходить.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,673Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

$3000 за GeForce RTX 3080 Ti: цінники на відеокарти шокують

Нещодавно в мережі з’явилася інформація, що в ОАЕ вже продають відеокарту GeForce RTX 3080 Ti Suprim за завищеною ціною...

Більше схожих статей