Hardnews

Коди для моніторингу прослушки смартфону: міф чи реальність

Забивши в Google запит “Дізнатися коди про прослуховування”, висвічує 10 мільйонів результатів. У мережі можна знайти сотні статей про те, як використовуючи різні сервісні запити, можна якимось чином дізнатися про зловмисників і вивести їх на чисту воду. Сьогодні поговоримо про те, чи дійсно можна просто за допомогою якихось команд дізнатися, прослуховується ваш телефон, або навіть заблокувати прослушку.

Дізнатися про прослуховування за кодом – чи реально це

Мережа переповнена ресурсами, які обіцяють надати коди, за допомогою яких можна дізнатися про прослуховування. Ознайомившись з деякими з них можна зробити один очевидний висновок – вони розраховані виключно на те, щоб привернути увагу користувачів, і фактично просто обманюють їх. Сервісні коди дійсно існують, однак з їх допомогою можна тільки дізнатися про переадресацію та номер, куди будуть переадресовуватися SMS або дзвінки. Але це жодним чином не пов’язано з прослуховуванням.

Що таке переадресація та яка вона буває

Коди, представлені на цих сервісах дозволяють просто дізнатися інформацію про переадресацію. За допомогою переадресації можна перемикати повідомлення або дзвінки на інший телефонний номер, наприклад, в тому випадку, якщо ваш телефон розрядився або зламався.

прослушка

Існує безумовна переадресація – в такому випадку всі дзвінки та повідомлення автоматично будуть перемикатися на інший номер, і умовна – вона працює в тому випадку, якщо абонент недоступний, або не відповідає. Але в будь-якому випадку абонент без проблем може про це дізнатися, і це не стосується прослуховування.

Види прослуховування

Однак прослухати телефонну розмову таким чином, щоб співрозмовники не дізналися про це, все таки можна. По-перше, існують цілком легальні підстави для прослушки, це може бути боротьба за державну безпеку, або взагалі рішення суду. По-друге, існує і несанкціонована прослушка. Найпростіше це зробити, використовуючи віруси, коли розмова записується на одному з телефонів. Є й більш складні схеми, які можуть захоплювати обладнання оператора мобільного зв’язку. Крім цього є і найбільш просунуті, відповідно, і найдорожчі, які можуть зчитувати дані прямо з радіосигналу. Але ні в одному з цих випадків ви не зможете перевірити, чи прослуховують вас за допомогою сервісних кодів. Ви взагалі в принципі не дізнаєтеся про те, що вас прослуховують, адже це головне завдання будь-якої прослушки, в іншому разі не буде отримана необхідна інформація.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button