Бізнес та акції

У клієнтів «Приватбанку» з карток будуть списувати гроші на сплату боргів

Верховна Рада України прийняла закон, згідно з яким у боржників, які мають несплачені борги перед банками, державою і приватними компаніями, будуть автоматично списувати гроші з рахунків. Однак занадто побоюватися цих нововведень не слід – спочатку виконавцям потрібно судове рішення, яке можна оскаржити.

Дану інформацію надав Андрій Авторгов, приватний виконавець. Він пояснив суть закону і розповів, чого очікувати громадянам. По-перше, так, дійсно тепер у будь-якого боржника можуть списати гроші з його поточного банківського рахунку в автоматичному режимі, при цьому не питаючи дозволу у власника. Подібна практика може бути застосована по відношенню до неплатника аліментів, через штрафи за дорожньо-транспортні порушення, а також прострочення кредитів. На даний момент технічно подібну практику можуть реалізувати сім банків України, включаючи «ПриватБанк» та «Монобанк», інші фінустанови готують своє обладнання для впровадження технології.

Однак не варто думати, що всі боржники зараз масово почнуть втрачати гроші зі своїх особистих рахунків. Щоб привести в дію механізм автоматичного списання коштів, виконавець повинен довести наявність заборгованості і провину неплатника через суд. Якщо факт наявності несплачених боргів буде доведений в судовому порядку, то справа буде передана до Єдиного реєстру боржників, а гроші будуть списані з рахунку користувача (якщо вони там є, зрозуміло). При цьому боржник може і повинен себе захищати, тобто до того, як у нього заберуть кошти, він зможе звернутися з апеляцією щодо перегляду справи.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button