Hardnews

Як розпізнати шахрайську посилку – поради і відповіді

Ми звикли купувати товари в інтернеті, а отримувати їх через поштові відділення, та шахраї також давно навчилися використовувати таку схему для своїх цілей. Експерти розповіли, як розпізнати шахрайську посилку, не оплачувати її і не втрачати гроші при цьому.

Якщо ви раніше не стикалися з такими ситуаціями, то потрібно засвоїти один факт – часто магазини, в яких ми замовляємо товари через інтернет, є шахрайськими сайтами, які відправляють сміття під виглядом купівлі, отримуючи за це ваші гроші. Коли ви прийшли на пошту за посилкою, то перед тим, як отримати її на руки, ви зобов’язані сплатити її – інакше співробітник відділення не видасть упаковку для огляду (Укрпошта). Навіть якщо ви виявите в посилці сміття, а не те, що замовляли, гроші вам не повернуть, тому що пошта повинна дотримуватися правил і є всього лише посередником між відправником і отримувачем. Знайшовши в коробці цеглину замість телефону, ви не зможете отримати свої гроші назад, навіть якщо розкриття відбувалося на очах представника сервісу.

Щоб не потрапити в таку ситуацію, слід враховувати деякі правила огляду упаковки до того, як її відкрити і оплатити. Спочатку коробку слід зважити. Наприклад, ви замовляли телефон, і приблизно знаєте, скільки повинен важити апарат. Але якщо в упаковці виявиться візуально схожий на смартфон предмет, наприклад, шматок дерева, то по тяжкості він може не збігатися з замовленим виробом. Потім потрібно звірити інформацію про відправника з даними магазину, де ви робили замовлення. Торгові майданчики відправляють свої товари від імені юридичної особи, яке можна побачити на сайті, але якщо на упаковці значиться прізвище фізичної особи, або ж взагалі поштова адреса, то це повинно вас насторожити. Ще звертайте увагу на наявність пункту «Поверненню не підлягає». Жоден офіційний магазин не відправить товар з таким позначенням, якщо ви бачите подібний пункт в договорі, то це практично напевно «підсвітить» шахрая.

Жертвами шахраїв найчастіше стають юні або літні родичі, вони найбільш довірливі споживачі послуг. До явно низької ціни, знижки в 90% і нав’язливого бажання вас ощасливити слід ставитися з підозрою. Побачивши навіть привабливі ​​пропозиції потрібно не відразу оформляти замовлення, а дати собі час обміркувати майбутню покупку. Можна пошукати в мережі зазначені на сайті реквізити. На шахрайському сайті не буде правдивої інформації.

Так, товари в інтернет-магазинах дешевше за рахунок економії на оренді площ, кількості персоналу, але ціна не може бути в кілька разів нижче, ніж вартість аналогічного товару, заявлена ​​на перевірених інтернет-майданчиках. Відома приказка про сир і мишоловку втратила актуальності, привчите своїх рідних і близьких ставитися до інформації в інтернеті з часткою скепсису або візьміть на себе покупки для них в мережі.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button