Hardnews

Деякі банки отримали дозвіл списувати гроші з рахунків українців

Згідно з новою постановою Міністерства юстиції України, банки тепер можуть самостійно розпоряджатися грошовим майном своїх клієнтів, яке вони тримають на своїх рахунках. Йдеться про боржників, вина яких доведена в суді, суму заборгованості банківські організації тепер стануть списувати з приватних рахунків.

Дану інформацію Мін’юст опублікував на своєму офіційному сайті. Нова постанова випущена з метою боротьби з «ухильниками», які не виплачують борги, включаючи аліменти, кредити та інші позики. Тепер банкам буде дана виняткова можливість вилучати з рахунків наявні там гроші, щоб ними гасити заборгованості людини. Для цього необхідна постанова суду, маючи цей документ на руках, виконавці звертаються до банків і ті швидко вирішують проблему докорінним способом. Найцікавіше в тому, що ніхто не стане питати дозволу забрати гроші – боржник сам був винен, коли брав позику і не повертав її.

На даний момент автоматична система списання заборгованість успішно протестована і працює в 7 українських банках. У цей список потрапили «ПриватБанк» та «Монобанк». Ще 11 фінустанов поки тільки налагоджують систему, однак найближчим часом підключать її і стануть використовувати. Якщо судити про інформації з реєстру боржників, то у банків роботи більш ніж достатньо – загальна сума заборгованостей українців перевалила за 5,5 млн гривень. Причому список формувався тільки на основі даних про несплачені штрафи за порушення ПДР, аліменти і кредити, якщо враховувати всі види заборгованостей, то сума піде за позначку в мільярд.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button