Статті

Як не потрапити на гачок телефонним терористам та зберегти власні гроші

Розглянемо 5 випадків, коли шахраї видають себе за співробітників банку. Про це потрібно знати, щоб не втратити гроші.

1. Реквізити помінялися

Шахраї дізнаються, що ви платите кредит. Можливо, таку інформацію вони отримали шляхом покупки бази у недобросовісних співробітників банку. Їм відомі дата платежу і яка вноситься щомісячна сума. За пару днів вони дзвонять або скидають смс-нагадування.

А через кілька місяців, коли звикнете до таких повідомлень, вони повідомлять, що реквізити змінилися. І ви заплатите не банку, а іншим особам. Якщо не будете пильними і обережними.

2. Оформлений кредит

Дзвонять і кажуть, що на вас оформлений кредит. Але ви цього не робили. Пропонують слідувати інструкціям, які нададуть співробітники поліції.

Потім вам передзвонюють з номера відділення поліції, який легко дублюється, просять взяти кредит і перевести за названими реквізитами.

Таким чином, ви відразу ж закриєте поточну заборгованість перед банком, щоб уникнути штрафних санкцій. Якщо ви це зробите, то направите гроші на рахунки шахраїв.

3. Сумнівна операція

З протилежного боку особа, що представляється співробітником банку, говорить, що з вашої картки намагалися списати гроші. Щоб не втратити всю суму, перерахуйте гроші на резервні рахунки. І дають номер цього рахунку. Ви перераховуєте гроші на рахунок і втрачаєте всю суму.

Ще пропонують завантажити віртуальну банківську карту на смартфон і зарахувати гроші на неї. Якщо скачаєте карту, то швидше за все вона буде оформлена на шахрая. Йому ви і перерахуєте свої гроші.

4. Виплата з банку

Вам можуть зателефонувати або написати, що вас чекає виплата. Наприклад, це повернення податку, компенсація за ліки в аптеці або лікування зубів. Для цього вам потрібно надати реквізити банківської картки.

Другий варіант – вас просять зайти на сайт, де ви повинні ввести ці дані. Як тільки це зробите – втратите гроші.

5. Кредитна історія

Шахраї дзвонять клієнтам, у яких були протермінування за кредитами. Представляються співробітниками банку і кажуть, що можуть підвищити ваші шанси на отримання нових позик. Очистити кредитну історію.

Називають ціну, за яку це можна зробити. Ви перераховуєте гроші. І «фінансовий консультант» більше не відповідає.

Всі ці випадки шахраї застосовують часто. Вони отримують мільярди на рік за рахунок обману громадян. В основному, пенсіонерів.

Важливо знати

  • Співробітники банку не дзвонять клієнтам для виконання операцій по карті або по вкладах.
  • Співробітники поліції не можуть попросити вас взяти кредит, тому якщо дзвонять з номера відділу поліції, він просто продубльований шахраєм.
  • Банки не пропонують виплатити пільги і компенсації від держави.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button