Softnews

Коли смартфон може перетворитися на “цеглину” і що робити у такому випадку

Якщо нічого не робити зі смартфоном, то він буде коректно працювати і функціонувати – поки ви не вирішите його поміняти на більш новий пристрій. Але при неправильних діях, пов’язаних з встановленням прошивки або видаленням системних програм, цілком можливо повністю вивести телефон з ладу. Як результат – він більше ніколи не запуститься і не буде виконувати попередніх функцій. Але що таке «цеглина» на Android? Чому таким словом називають мобільні пристрої? Пропонуємо розібратися в цій темі докладніше, зупинившись на важливих аспектах і нюансах.

Що мається на увазі під словом «цеглина» в світі смартфонів?

Почнемо з того, що «цеглина» – це телефон, який перестав коректно працювати в результаті системного збою або неправильних дій з боку користувача. Наприклад, до установки нової прошивки смартфон коректно функціонував і справлявся з усіма завданнями, однак після завершення процедури взагалі відмовився запускатися. В результаті ви отримаєте пристрій, який в принципі не може використовуватися.

Тому й прийнято говорити, що апарат перетворився в «цеглину» – звичайну річ, що не представляє будь-якої цінності. У більшості випадків такий стан настає під час неправильної прошивки або системного збою. Наприклад, коли акумулятор повністю розряджається або телефон несподівано відключається від комп’ютера. І якщо оновлення не було виконано до кінця, то є шанс взагалі не запустити смартфон.

Однак перетворити пристрій в «цеглину» цілком реально навіть під час оновлення по повітрю, коли нова версія операційної системи встановлюється безпосередньо через смартфон. У цьому випадку на екрані зазвичай розташовується повідомлення з проханням «не вимикати пристрій до завершення процедури». Якщо знехтувати цим правилом і навмисно перервати процедуру – можна більше ніколи не скористатися телефоном Android.

Чи можна «оживити цеглину»?

Якщо вже мова зайшла про повний вихід смартфона з ладу, то важливо знати, чи вийде повернути йому колишню працездатність. У такій ситуації все індивідуально і залежить від того, що привело до «клінічної смерті» мобільного пристрою. На практиці застосовуються такі методи, які мають досить високу ефективність:

  • Використання режиму Fastboot. І цей варіант використовують в переважній більшості випадків, щоб відновити пошкоджений пристрій. Суть методу полягає в установці заводської прошивки за допомогою Fastboot і консолі. Але метод підходить не для всіх апаратів, а тільки для тих, де був розблокований завантажувач.
  • За допомогою програми QFIL. Такий варіант актуальний тільки для телефонів і планшетів Android, де встановлений процесор від Qualcomm. Додаток встановлюється на комп’ютер, а після дозволяє «оживити» пошкоджений пристрій. У цьому випадку також виконується завантаження заводської прошивки.
  • Скидання до початкового стану. Якщо телефон в повному обсязі перетворився в «цеглину», то можна спробувати перейти в меню відновлення і виконати Hard Reset. У ряді випадків така дія дозволяє повернутися до того стану, в якому пристрій знаходився до збою або прошивки.

Також існують й інші способи, які стосуються конкретних смартфонів. Якщо коротко, то практично завжди виконується встановлення заводської прошивки, коли пристрій визначається комп’ютером. Є й безвихідні ситуації, в яких «оживити цеглу» неможливо – вони зустрічаються вкрай рідко.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button