Softnews

Чистимо Android: як видалити будь-який системний додаток без root-прав

У кожному пристрої на Android у заводських прошивках є безліч непотребу. Цей мотлох складається з великого списку додатків, якими, як правило, ніхто не користується. Вони або не несуть великої користі, або просто недоступні в нашому регіоні. Проте, вони всі займають внутрішню пам’ять смартфона, і часто працюють у фоновому режимі, споживаючи нашу оперативку і розряджаючи батарею.

Тому з такими сміттєвими додатками потрібно боротися. Відключити їх, а краще видалити раз і назавжди. Але тут виникає нова проблема – на пристрої такі додатки видалити не можна, в рідкісних випадках можна тільки відключити. По суті Андроїд нав’язує всі ці додатки і служби. Звичайно можна встановити Root, але це підійде не всім, тому краще обійтися без рутування.

Є варіант, який дозволяє без рутування і злому системи видалити будь-який системний додаток в Android. Нюанс один звичайно є – потрібно використовувати ПК. Але для більшості людей це навряд чи буде проблемою.

Програма для видалення додатків називається ADB app control. Установка на ПК займе хвилину.

Для початку на пристрої включіть режим розробника. Для цього кілька разів натисніть по номеру збірки, в інформації про телефон. Для Xiaomi потрібно натискати по версії MIUI.

В меню розробника включаєте кілька галочок (можливо буде тільки одна)

Запускаємо програму і підключаємо смартфон по USB до ПК. Після цього програма повинна визначити ваш пристрій.

Можливо вам запропонують встановити розширення. Встановлюємо його. Воно потрібне для того, щоб значки додатків в програмі виглядали як на смартфоні. Для сприйняття це більш зручно

Отже. Вибираємо додаток, який будемо видаляти. Як вибрати програму для видалення?

По-перше ви можете виявити непотрібний додаток самі. По-друге ви можете прочитати про такі в інтернеті.

Виберемо для прикладу ось цей додаток. В Україні він недоступний

У ADB шукаємо таку ж програму. Все інтуїтивно зрозуміло. Вона буде виглядати і називатися однаково. Справа зверху буде пошук по додатках, забиваємо в нього назву або його частину. Після цього правою кнопкою натискаємо на додаток і вибираємо: видалити або відключити

При відключенні, додаток залишиться, але не буде функціонувати і не буде працювати в фоні

Відновити віддалений додаток можна в ADB у вкладці “Видалені”. А включити відключене у вкладці “Відключені”.

Таким чином ми можемо непогано почистити свій пристрій від мотлоху. Звільнити пам’ять, ОЗП, і зберегти заряд акумулятора.

Програма підійде для будь-яких пристроїв, в тому числі планшетів і TV. Головне щоб була система Android.

До речі, після першого підключення по USB, в подальшому можна підключатися по WIFI. Для цього просто включіть налаштування по мережі

Також в програмі можна встановлювати APK прямо з комп’ютера.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button