Статті

Даємо відсіч шахраям: які дані банківської карти можна розголошувати, а які не варто за жодних умов

Банківська карта – це дуже зручний інструмент для оплати покупок в різних магазинах, в тому числі й інтернет-магазинах.

На жаль, банківська карта, а точніше інформація на ній, як і колись знаходяться під прицілом шахраїв. Адже отримуючи дані карти, вони можуть ними скористатися, щоб отримати ваші гроші.

У цій статті розберемо, які дані карти можна повідомляти, а які повідомляти ніколи не потрібно.

Що таке дані карти?

  • Це її номер, який складається з 16 цифр
  • Ім’я та прізвище власника картки зазначені латинськими буквами
  • Термін дії карти
  • Код CVC або CVV на зворотному боці картки
  • Cмс-код який приходить на телефон при спробі оплатити картою в інтернеті (його ми теж віднесемо до карти, оскільки це безпосередньо її стосується)

Далі ми розберемо кожну із цих даних і відповімо на питання: що з них повідомляти можна, а що не можна за жодних умов.

Якщо коротко, то чим більше даних від вашої карти відомо, тим більше шахраї матимуть шанси на те, щоб скористатися нею в своїх брудних справах.

Які дані карти повідомляти можна?

Можна повідомляти тільки номер карти. Наприклад, іноді це потрібно для того, щоб вам могли перевести гроші.

Однак, варто враховувати, що шахраї можуть надіслати вам смс, нібито від банку з вашим номером карти, вже знаючи номер карти і ваш номер телефону.

У таких смс вони будуть намагатися виманити у вас й інші дані карти. Ніколи не повідомляйте інші дані, банк не буде просити інформацію про термін дії чи CVV.

Які дані карти ніколи не можна повідомляти?

Ніколи і нікому не повідомляйте такі дані як:

  • Ім’я та прізвище власника картки
  • Термін дії карти
  • Код безпеки на зворотному боці (CVC або CVV)
  • Код з смс.

Отримавши ці дані разом з номером картки, шахраї зможуть здійснювати оплату на різних сайтах, бронювати готелі, здійснювати будь-які оплати в інтернеті та переводи іншим особам.

Як правило, при здійсненні таких операцій в інтернеті шахраї використовують такі схеми, що потім вже практично неможливо буде повернути ці кошти і знайти злочинців.

банковская карта

Що робити якщо дані вашої карти хтось дізнався?

Якщо у вас з’явилися підозри, що дані карти могли потрапити комусь окрім вас, то таку карту залишається тільки перевипустити.

Це може знадобитися в разі втрати банківської карти, або якщо ви десь її забули, а потім знайшли. За цей час дані карти вже хтось міг переписати.

Не обов’язково шахраї скористаються вашою карткою відразу ж, можливо хтось з непорядних людей просто вирішить через якийсь час оплатити за допомогою цих даних покупку в магазині.

Швидше за все ви цього навіть не помітите. Бувають ситуації, коли вашу карту може попросити співробітник якоїсь компанії або закладу, щоб забрати її на касу для здійснення оплати.

Ніколи не передавайте вашу карту, якщо вона зникає з вашого поля зору. За хвилину відсутності карти, її можуть сфотографувати або просто переписати дані карти, щоб потім ними скористатися.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button