Статті

В яку сторону варто повернути антени WI-FI роутера щоб був кращий інтернет

Підібрали чистий канал wi-fi, встановили роутер по центру квартири, а швидкість все одно не повна? Можливо ви забули зробити найбільш, здавалося б прості, але від того не менш важливі налаштування.

Деякі з наведених нижче налаштувань, до слова, можна зробити всього за 5 хвилин. У цій статті розберемо такі банальні речі про які часто забувають / не знають користувачі wi-fi.

Перевірте у себе, можливо це вам допоможе підняти швидкість wi-fi будинку, поліпшити стабільність з’єднання.

Напрямок антен

Антени роутера і пристрої, які підключаються до нього по wi-fi, повинні перебувати в одній площині. Це необхідно для більш стабільного прийому-передачі радіохвиль. Зрозуміло, що смартфон ми не можемо постійно тримати вертикально, але крім нього вдома зазвичай є смарт ТВ і ноутбук. На них і доведеться орієнтуватися. Антени wi-fi в цих пристроях розташовуються вертикально: у ноутбука в екрані монітора по контуру, біля телевізора приблизно так само. Відповідно для цих двох пристроїв є сенс конфігурувати антени роутера чітко вертикально. Ось так:

Правильна орієнтація антен

Прибрати від стін

Роутер необхідно відсунути від стін і інших перешкод мінімум на 50-60 см. Це дозволить WI FI сигналу мати достатній простір для обходу таких критичних для якості зв’язку перешкод як залізна арматура в гіпсокартонних стінах та інші перешкоди.

Далекобійність на максимум

Часто буває, що будинок великий, а роутер один. І якщо поруч з ним швидкість в порядку, то в далеких кімнатах вже не дуже. Якщо не хочете розгортати MESH мережу, що було б правильніше, можна обійтися таким лайфхаком: вибирайте той wi-fi канал на роутері (його можна виставити вручну в налаштуваннях), який ближче до першого. Природно канал повинен бути найбільш вільним або сигнал сусідських пристроїв на ньому має бути найнижчим.

Чим менше цифра каналу, тим далекобійніше він б’є.

Треба сказати, що остання порада відноситься лише до wi-fi на 2,4 ГГц. У роутера на 5 ГГц теж є більш далекобійні канали, але, на жаль, там все дуже залежить від типу антен. А якщо конкретніше мінімальний VSWR антен 5 ГГц може перебувати на різних частотах через довгий діапазон. Тому для мережі 5ГГц потрібно експериментально підбирати канал або читати даташит на антені.

Для вибору менш завантаженого каналу wi-fi зручно скористатися додатком для смартфона Wifi Analyzer. Тест потрібно проводити безпосередньо в зоні розміщення техніки, яка підключається: біля ноутбука, телевізора, приставки і т.д.

Наприклад наш спектр програми показує, що вільний і найбільш далекобійний канал це канал номер 3:

Потужність передавача

Про цей параметр теж було багато написано. Коротенько скажемо наступне: сигнал від роутера набагато потужніший, ніж сигнал від телефону і планшета. Тому на високій потужності, в межах однієї частоти, роутер може «перекрикувати» смартфон, а значить не чути його відповідь.

Звідси і правило: якщо роутер має можливість налаштування потужності, то встановіть йому саму мінімальну потужність на якій можлива максимальна швидкість інтернету. Заміряти можна як зазвичай через speedtest.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button