Hardnews

З вас 1000 гривень: Шахраї придумали нову схему вимагання грошей у українців через смартфони

Правоохоронні органи України попереджають жителів країни про нову схему обману власників телефонів з боку шахраїв. Вони блокують доступ до смартфону, а за розблокування вимагають гроші.

Дану інформацію надала прес-служба поліції України. Як приклад описана історія українки на ім’я Інна. Одного разу вона вирішила продати свій телефон через платформу OLX, виклавши на сервісі відповідне оголошення. Через деякий час на нього відгукнулася жінка, яка представилася Анастасією. Дізнавшись стан смартфона, дівчина погодилася придбати техніку за однієї умови – вона повинна перенести свій профіль на нього до покупки. Пояснила своє бажання жінка тим, що дані її профілю «підходять не до всіх телефонів». Інна погодилася, після чого шахрайка отримала віддалений доступ до її апарату, після чого заблокувала його. Потім, нітрохи не бентежачись, злочинниця заявила продавщиці про те, що їй на карту потрібно перевести 1000 гривень, інакше телефон ніколи не вийде розблокувати, а відповідно – користуватися чи продати.

Правоохоронці попереджають – даний спосіб шахрайства досить новий для України, тому багато хто про нього не знає. При попаданні в подібну ситуацію не варто віддавати гроші шахраям, краще звернутися до компанії-розробника техніки. Потрібно надати чек про покупку смартфона, фотографію коробки в службу підтримки, щоб вам безкоштовно телефон розблокували. Крім того слід повідомити про подію в поліцію, щоб правоохоронці змогли знайти злочинця і покарати його.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button