Softnews

Експерти розповіли, як зробити Android-телефон швидшим без шкоди для самого смартфону

Повільність Android в порівнянні з iOS завжди була міфом, в який чомусь вірили мільйони людей. Просто дизайнери Apple приховали затримку від запуску додатка до його фактичного відкриття анімацією, а в Google до цього не додумалися.

Таким самим міфом є ​​схильність Android до засмічення і уповільнення через якийсь час після початку використання. Мовляв, системні кластери забиваються і вже не можуть забезпечувати колишній рівень швидкодії. Ось тільки ніхто не каже, що зазвичай «сповільнюються» саме старі пристрої і тільки в порівнянні з новими. Але це не означає, що розігнати Android не можна зовсім. Все можливо.

В Android є так зване меню розробників. Незважаючи на те що воно дійсно призначається для творців програмного забезпечення, рядові користувачі дуже люблять включати його, а потім щось там налаштовувати і змінювати, нібито покращуючи роботу свого пристрою. Найчастіше це, само собою, абсолютно не так. Однак є кілька надбудов, які можуть дозволити хоч трохи, але прискорити Android, зробивши його трохи більш чуйним, швидшим і податливішим. Головне – не переборщити.

Налаштування розробника Android

Для початку нам потрібно активувати меню розробників. Якщо воно у вас вже є, переходите відразу до третього пункту інструкції, а якщо немає – починайте з першого. Але пам’ятайте, що активація цих параметрів може привести до підвищеного ресурсоспоживання і скорочення часу автономної роботи.

  • Перейдіть в «Налаштування» і відкрийте розділ «Інформація про пристрій»;
  • Знайдіть вкладку «Номер збірки» і 10 разів швидко на неї натисніть;

  • Поверніться назад, а потім перейдіть в меню «Для розробників»;
  • Прокрутіть вниз і включіть параметр «Прискорити роботу GPU»;
  • Прокрутіть далі і включіть пункт «Включити 4x MSAA»;

  • Потім включіть пункт «Відключити апаратне накладення»;
  • У розділі «Швидкість анімації» виберіть значення x0,5 або x0.

Як прискорити Android

Ці три параметри дійсно здатні розігнати інтерфейс вашого смартфона. Ось як це відбувається:

Прискорення роботи GPU активує графічний прискорювач при відображенні двовимірних елементів. Здавалося б, навіщо взагалі це потрібно? А, між тим, весь інтерфейс вашого смартфона і більшість сайтів цілком складаються з 2D-елементів. Активувавши прискорення, ви змусите смартфон задіяти графічний співпроцесор при обробці всіх цих компонентів, а оскільки їх в повсякденному житті зустрічається досить багато, то і приріст швидкодії буде помітний в більшості завдань.

Включення параметра 4x MSAA здатне безпосередньо вплинути на ваше сприйняття ігор. Незалежно від того, двовимірна або тривимірна гра запущена на вашому пристрої, цей пункт підвищує контурну деталізацію, мінімізуючи посмикування на краях зображених об’єктів. В результаті створюється відчуття більш плавної обробки видимих графічних компонентів. Якщо хочете, це зовсім дешевий аналог режиму 120 Гц, що підвищує частоту оновлення і робить картинку більш плавною.

Підвищити швидкодію смартфона

Відключення апаратного накладення дозволяє задіяти графічний співпроцесор при відображенні компонентів екрану, за рахунок чого вивільняється ресурс центрального процесора, і він більше не навантажується в базових завданнях. Може здатися, що цей параметр повністю суперечить першому, але це не зовсім так. Вірніше, зовсім не так. Просто вони відповідають за різні процеси.

Зміна швидкості анімації – це чисто візуальний, або, якщо хочете, косметичний показник. Насправді він не підвищує швидкість запуску додатків, просто він видаляє анімацію, яка за замовчуванням заповнює «порожнечу» від моменту запуску програми до моменту його активації. Але якщо раніше така порожнеча дійсно була, і її потрібно чимось заповнювати, то сучасні смартфони її практично не допускають. В результаті здається, що додатки через анімації запускаються трохи довше.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button