Статті

Українцям розповіли, як не переплатити при виборі тарифного плану для смартфону

Зміна тарифного плану – явище нормальне. Рекомендуємо періодично поглядати на сайт вашого оператора (а також конкурентів) на предмет пошуку нових тарифів.

Знаємо людей, які до сьогодні платять 100 гривень на місяць за архівний тариф з пакетом трафіку всього в 1 гігабайт. Хоча за ці гроші можна перейти на набагато «смачніший» тариф.

Отже, хитрості.

Поділ трафіку

Деякі операторів пропонують розділити гігабайти в рамках тарифного плану.

А це означає, наприклад, якщо ви користуєтеся часто дзвінками, а ваша дитина більше часу проводить в інтернеті, то їй можна підібрати мінімальний тариф, а ваші зайві гігабайти безкоштовно з ним розділити. Зручно? Безсумнівно!

Сімейні тарифи

Платить один, користуються всі. Зручно для великої родини (до 5 номерів). Суть його в тому, що всі опції включені в тарифний план можуть витрачатися декількома абонентами, а платить один.

Як правило, такі тарифи мають безлімітний інтернет і роздачу. Це може бути набагато вигідніше, ніж оплачувати смартфони дітей, бабусі, дружини або чоловіка;

Прості тарифи оператор ховає на сайті

Нещодавно ми хотів піти від абонентської плати і перейти на тариф, який її не передбачає.

Насилу вдалося відшукати на сайті тариф зі звичайною посекундною і помегабайтною тарифікацією. Такі тарифи потрібні якщо телефон використовується як запасний. Хвилини і гігабайти коштуватимуть дорого!

Додаткові опції

Разом з тарифним планом оператор може запропонувати вам безлімітний перегляд якоїсь кількості ТВ каналів, доступ до якого-небудь сайтів регіону, а також безлімітні соціальні мережі / месенджери.

Такі тарифи можуть коштувати дорожче, однак про людське око на них малюють трохи більше хвилин, смс і гігабайт, що може ввести в невелику оману. Якщо вам все це не потрібно, шукайте тариф без підтримки різних сервісів.

Спеціальні тарифи

У кожного оператора є спеціальні тарифи. Як правило, вони створені для працівників або ж для незадоволених, але постійних клієнтів. На одному операторі у нас була ситуація, коли ми вирішили від нього відключитися.

Прийшли в офіс, так і кажемо, розірвання договору, номер навіть не потрібен. Нам запропонували на рік 50% знижку на тариф. Так ми і залишились у цього оператора. Але не завжди це спрацьовує – свого часу часто в роумінгу витрачали більше грошей, тому і пішли на поступки.

Роздача інтернету

Як правило, оператор забороняє безкоштовно роздавати інтернет (використовувати смартфон як точку доступу Wi-Fi).

Таке задоволення може дорого коштувати. Якщо вам часто потрібен інтернет на ноутбуці, обирайте тарифи з безкоштовною роздачею, але вони дорожчі.

Також рекомендуємо вам розібратись, скільки хвилин і гігабайт ви витрачаєте на місяць – для цього в налаштуваннях пристрою вам потрібно знайти статистику споживання трафіку. Багато хто використовує тариф з 50 гігабайтами, а витрачають всього 2. Так навіщо платити більше?

Якщо у вас звичайна звонилка і інтернет вам не потрібен, ватро пошукати на сайті оператора «збірний» тариф, де можна відключити непотрібні вам послуги.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button