Hardnews

Безліч українців будуть змушені платити податки за своє житло

З 1 липня поточного року вступає в силу новий закон про оподаткування житла українців, так що багато жителів країни побачать в своїй поштовій скриньці нову «платіжку». Це так званий «податок на розкіш», платити його доведеться всім власникам квартир розміром понад 60 квадратів і будинків, розмір яких перевищує 120 квадратних метрів.

Згідно з нормами нового закону, даний податок люди будуть платити за 2020 рік, тобто за 2021 їм доведеться платити в наступному році. Якщо ваші оселі менше зазначених вище обсягів, то вас закон не торкнеться, в іншому випадку влада відвела всього 2 місяці на погашення заборгованості. Суми у всіх будуть різні, все залежить від кількості «зайвих» квадратів, причому на їх вартість безпосередньо стануть впливати органи місцевої влади. На даний момент встановлено певні межі – ставка податку на кожен квадратний метр не повинна перевищувати 70,8 гривні (поточні 1,5 відсотка від мінімальної заробітної плати), однак на цю цифру можуть впливати влада місцевого рівня. Вона в змозі перевищити або зменшити розмір податку в залежності від умов проживання мешканців населеного пункту. Варто зауважити, що цей закон діяв і в минулі роки, однак тоді мінімальні рамки були куди більш високими. У 2020 році кожен власник житла, розміри якого перевищували допустимі норми, зобов’язаний був заплатити 1 416 гривень.

Деякі категорії громадян позбавлені необхідності оплачувати «зайві» квадрати. До них відносяться недієздатні особи, неповнолітні, ветерани та пенсіонери. Також не оплачувати податок можуть власники житла, вартість якого не перевищує розмір кількох сот «мінімалок» (600 для будинків у великих містах, 300 для квартир).


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button