Softnews

Що таке «піратська збірка» Windows і чим вона може бути краще офіційної

Windows буває двох видів. Завантажена з офіційного сайту і активована (або ж не активована) та піратська. В останній, умільці беруть звичайний дистрибутив Windows і додають туди різні функції, а також видаляють непотрібні компоненти.


Публікація написана для ознайомлення. Автор статті не рекомендує використовувати піратське або контрафактне програмне забезпечення.

Таких збірок в інтернеті повно, можна лише описати загальні зміни. Деякі компоненти хитро відключаються, а деякі хитро будуть знищені.

Можливість оновлення на такій системі, природно відсутня.

Що прибирають?

  1.  Підтримку Xbox, Edge (браузер), хмарного сервісу One Drive, Захисник Windows, різні надбудови для людей з обмеженими можливостями, відновлення системи.
  2. Телеметрію і відстеження дій користувачів;
  3. Різну зайву графіку, теми і непотрібні в більшості випадків файли;
  4. Пошук Windows;
  5. Непотрібні локалізації мов, шрифти, символи;
  6. Підтримку мобільних пристроїв;

Іноді додають різні компоненти і налаштування, але в основному роблять максимально полегшену версію як з точки зору продуктивності, так і з точки зору економії місця.

Версій (збірок) дуже багато і призначення у всіх може бути зовсім різне.

Windows obkladynka

Ось такі ось обкладинки придумують для дистрибутивів.

Чим така Windows може бути кращою і гіршою офіційної?

За швидкістю вона може бути швидшою, а також простішою в налаштуваннях (мінімальні збірки), проте є великий істотний мінус – ми не знаємо чого міг накрутити автор такої збірки.

Можливо така система буде схильна до вірусів і різних атак так, що сенс плюса від швидкості швидко зникне. Також на таких системах можуть бути проблеми з новими пристроями, проблеми з драйверами, бібліотеками та компонентами, які використовують різні програми.

А деякі програми взагалі можуть і не встановитися на таку систему.

Також багато авторів подібних збірок створюють їх з вигодою для себе – вшивають всередину спеціальні програми, які вони можуть використовувати для своїх цілей:

  •  Майнінг криптовалют;
  • Стеження за користувачем;
  • Використання ПК в ролі проксі сервера для ведення незаконних справ. У цьому випадку комп’ютер зі встановленою піратською ОС буде шлюзом, що може привести до проблем із законом у звичайного користувача, який просто поставив собі цю збірку.

Висновок: краще вона може бути тільки за швидкістю, а мінусів тут набагато більше.

Портал GSMinfo не рекомендує встановлювати піратські версії. Всередині може бути все що завгодно. До того ж, в мережі повно інструкцій як видалити непотрібні компоненти і прискорити Windows будь-якої версії.

А у вас яка версія ОС? Напишіть в коментарі.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button