Чужі серед нас: як «розумна» техніка краде особисті дані українців

Зараз на головній

Ми звикли вважати, що смартфон є головною метою шахраїв і хакерів, проте за лісом ми не помічаємо дерев – справжню небезпеку може нести «розумна» техніка. За інформацією фахівців, саме наші смарт-пилососи, кавоварки і телевізори останнім часом зламуються злочинцями з метою збору інформації про власників.


Дану інформацію надала Юлія Тян, заступник керівника аналітичної служби АНО “Діалог”. Відомство з’ясувало, що саме «розумна» техніка в останні роки стоїть за масовим поширенням персональних даних українців – її зламують хакери, отримують доступ до зчитуючих розмови і листування пристроїв, після чого з’ясовують максимум інформації про власників будинку, їх фінансовому становищі і звичках. Згідно виявленої інформації, злочинцям куди простіше зламати тендітний захист пилососа, телевізора, кавоварки, кондиціонери, пристроїв управління світлом і навіть переносної колонки, ніж захищеного смартфона. Однак після отримання доступу до управління даних приладів, хакер може увійти в домашню мережу через wi-fi-роутер, а потім вже дістатися і до комп’ютера з смартфоном.

Експерти також розповіли, як протистояти діям зловмисників. На їхню думку, потрібно намагатися робити паролі складними для злому, причому для всієї техніки – як смарт, так і для роутерів. Крім цього потрібно уважно вивчати пошту – не відкривати незнайомі листи, так як вони можуть перевести на фішингову сторінку, а краще підозрілі відразу видаляти. Крім цього не слід довіряти неофіційними прошивка для різної техніки – краще встановлюйте тільки офіційне програмне забезпечення.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

У Великобританії створили акумулятор для смартфону з використанням кукурудзяного крохмалю, цукрової тростини і цукрового буряка

Надрукований на 3D-принтері «вегетаріанський» акумулятор може забезпечити більш стійке живлення пристроїв, ніж його літій-іонний аналог. Крім того, така батарея...

Більше схожих статей