Hardnews

Що означають кнопки і порти на вашому Wi-Fi роутері

Здавалося б, навіщо Wi-Fi роутеру порти і кнопки якщо все можна зробити «через повітря», чи то пак через радіоканал. Однак, це не так. Давайте розглянемо основні кнопки і порти, які встановлені на більшості Wi-Fi роутерів.

Почнемо з портів Ethernet. Залежно від моделі пристрою, таких портів може бути 1 або більше.

Найголовніший, носить назву Wan (на фото синього кольору).

Головний він тому, що в нього входить найголовніший кабель інтернету, який тягнеться до вас з під’їзду (або ж від оптоволоконного роутера).

Решта портів, схожі на WAN, носять назви LAN – створені для підключення інших мережевих пристроїв за допомогою кабелю. Чим більше портів, тим більше можна підключити пристроїв: ноутбуки, принтери, комп’ютери.

Якщо Wi-Fi не стабільний, можна підключити комп’ютер по кабелю.

Практично на всіх роутерах є кнопка WPS. З її допомогою можна підключити Wi-Fi без введення пароля.

Досить на 2х пристроях натиснути цю кнопку, а якщо її немає, то пошукати в налаштуваннях того пристрою, який підключаєте.

Невелика дірочка на роутері носить назву Reset і створена для скидання пристрою до заводських налаштувань.

Як правило, потрібно взяти якийсь тонкий предмет (наприклад, скріпку), щоб натиснути на скидання.

Іноді, функція скидання поєднана з кнопкою WPS (потрібно її тиснути трохи довше). Скидання поверне налаштування роутера до заводських і підключення потрібно буде налаштувати заново.

Кнопка Power – відповідає за включення / виключення живлення.

На деяких моделях є кнопка Fn, дію якої можна задати в налаштуваннях роутера – до неї можна «прив’язати» активацію того чи іншого режиму роботи пристрою (наприклад перемкнути Wi-Fi з 2.4 Ггц на 5 Ггц) і безліч інших функцій.

Також на Wi-Fi роутері може бути USB роз’єм (до того ж різного типу). Служить він для підключення зовнішнього 4G модему або ж технічного обслуговування пристрою.

Поруч з портом USB може перебувати безіменна кнопка, яку потрібно натиснути до того моменту, коли ви будете витягувати USB з гнізда (безпечне відключення пристрою).

Гнізда для антени 3G / 4G

Якщо роутер підтримує сімкарту (є ще і 3G / 4G модемом), то в ньому буде слот для сімкарти і можливо роз’єми для підключення зовнішньої антени.

Також в роутерах може бути слот для карти пам’яті, але це більше для специфічних моделей.

Як правило, більшість кнопок і портів ніхто не використовує – 1 раз налаштували і все.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button