Статті

Українцям розповіли, чому вітчизняні банки часто відмовляють у видачі кредитів

Як би депутати Верховної Ради не намагалися просунути закони, які зобов’яжуть банки звітувати перед клієнтами і розповідати про причини відмов, поки що в реальності справа з мертвої точки не зрушила.

Залишивши заявку на кредит, людина довго чекає, передзвонює сама і … отримує відмову, без видимих ​​причин. Сьогодні ми розповімо, чому насправді українцям відмовляють у кредитах.

Низький кредитний рейтинг

Не секрет, що в першу чергу банк або МФО дивляться на кредитну історію людини, яка тепер називається кредитним рейтингом.

Чим вище рейтинг, тим більше шансів на схвалення кредиту. Однак є МФО і банки, які видають позики і тим, чия кредитна історія не є зразковою.

Закредитованість

Ще одна важлива причина для відмови – закредитованность. Вона також помітна в кредитному рейтингу. Навіть якщо ви платите день в день і без прострочень, є шанс, що новий кредит вам не дадуть. Причина проста – Нацбанк заборонив видавати кредити закредитованим громадянам.

Хто вважається закредитованим? Це людина, яка на погашення існуючих боргів віддає більше половини свого офіційного заробітку.

Тому для цих громадян єдиним виходом є рефінансування – зведення кредитів в один. Тоді зменшується сума платежу і знижується планка закредитованості.

Більш того, багато банків пропонують до рефінансування додаткову суму готівкою.

Порука

Багато хто не знає, що борг, який є у того, за кого ви поручилися, входить і в вашу кредитну історію. Якщо він занадто великий, є великий шанс, що великий кредит вам не схвалять. Адже в разі, якщо позичальник перестане платити, борг ляже на ваші плечі, а два великих кредити ви навряд чи потягнете.

Інші борги

Деяким громадянам відмовляють у кредитах, навіть якщо ті ще жодного разу не брали позику ні в банку, ні в МФО і мають офіційний дохід. Вся справа в реєстрі судових рішень. Банк бачить, що ви не платите по штрафу і просто не видає вам кредит.

Неадекватність в соціальних мережах

Багато банків і МФО (особливо ті, хто видає кредити без підтвердження офіційного доходу) при оцінці клієнта користуються скринінговими платформами. Останні враховують не тільки кредитну історію, а й всю інформацію про людину, що можуть знайти в інтернеті. Подивившись ваші записи і згадки в соціальних мережах, робот (або спеціально навчений співробітник) зробить висновок про вашу надійність або ж ненадійність.

Тому, якщо ви хочете взяти кредит, як мінімум, остерігайтеся відвертої критики банків у соціальних мережах.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button