Softnews

Українцям розповіли, хто може отримати контроль над смартфоном без їх відома

смартфон

Українських користувачів смартфонів попередили про можливе управлінні гаджетами без їх відома. Про це у бесіді з GSMinfo розповів провідний розробник мобільного ПО в компанії Slaxico Юрій Шарлай. Він зазначив, що це може статися, якщо не дотримуватися правил цифровий гігієни.


За словами експерта, в мобільний пристрій може потрапити шкідливе програмне забезпечення, також стежити за власником гаджета можуть шпигунські програми.

Якщо телефон поводиться дивно, причина може бути в недавно завантаженому додатку. Нерідко віруси маскуються під звичайні програми на кшталт ліхтарика, будильника або органайзера і тільки згодом виявляють свої шкідливі функції. Також вірус може потрапити на телефон через перехід за фішинговою посиланням“, – розповів Шарлай.

Фахівець також перерахував ознаки, які можуть говорити про небезпеку. На його думку, слід звернути особливу увагу на раптово дозволене завантаження додатків з невідомих джерел або появу додатків, які господар телефону не встановлював. На злом смартфона може вказувати швидке зниження заряду батареї, нагрівання пристрою або уповільнення процесів.

“Це може бути пов’язано зі зносом акумулятора, але також може бути й ознакою підвищеної” тіньової “активності додатків”, – додала розробник.

Крім того, гаджет, як стверджує Шарлай, не повинен сам перезавантажуватися. Також користувачеві варто стежити за об’ємом використовуваного телефоном трафіку і звертати увагу на оповіщення про спробу входу в його аккаунт. У таких випадках експерт порадила перевірити телефон на віруси.

“Справжні шпигунські програми, втім,” вбити “не так легко, так що, якщо у вас є серйозні підозри, що гаджет заражений, рекомендується зробити повне скидання пристрою і потім налаштувати його з нуля або звернутися до фахівця з кібербезпеки”, – резюмував Юрій Шарлай.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Українцям пояснили функцію незрозумілого чорного датчика на китайських смартфонах

В минуле

Українцям пояснили, як діяти, якщо на них оформили мікропозику

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle