Hardnews

Названо головні недоліки смартфонів з 5G

5G

Галас навколо розгортання перших мереж 5G вже досяг свого піку. Так, повсюдне впровадження 5G вплине на наше життя, особливо якщо знайдуться нові сфери застосування цієї технології. Але чого реально варто очікувати від 5G-смартфонів в найближчому майбутньому? Спойлер – перетворення нас в зомбі в цьому списку немає.


Так, смартфони з 5G однозначно будуть обмінюватися даними швидше своїх попередників з 4G LTE. Хоча поки результати випробувань 5G не надто вражають – швидкість передачі даних більш-менш відповідає поточним швидкостям 4G LTE. Але це тимчасово – операторам тільки належить розгорнути всю інфраструктуру. Прямо зараз 5G пропонує гігабітні швидкості, які знаходяться в межах діапазону поточних можливостей LTE (до 2 Гбіт / с).

Коли ми отримаємо більш вражаючі швидкості, сказати складно. З огляду на темпи зростання 5G, припустимо, що очікування не займе багато часу. Розумно вважати, що вже в найближчі кілька років пікова швидкість в ідеальних умовах досягне 5 Гбіт / с і вище.

А ось що нам точно не сподобається?

1. Розміри смартфонів не зменшаться, а то і виростуть

Виробникам доведеться вбудовувати в свої девайси кілька антен mmWave. Крім того, будь-якому пристрою, що використовує технологію Qualcomm 5G (а це більшість смартфонів), потрібен як 5G-модем, так і LTE. Все це просто фізично не може розміститися в компактному корпусі – подивіться на нинішніх флагманів брендів з підтримкою 5G.

2. Ціна смартфонів виросте

Власне, передумови до ще більшого подорожчання смартфонів з 5G – це як раз наявність в них всіх вищезазначених бездротових технологій. Такі пристрої просто не можуть коштувати дешево – хіба що років через 10, коли технологію впровадять повсюдно.

3. Автономність знизиться

Ті, хто пам’ятає часи появи 4G, цілком обгрунтовано турбуються з приводу автономної роботи смартфонів з 5G. Перші смартфони з 4G розряджали акумулятор дуже швидко через постійне перемикання між 3G і 4G, тому з 5G можна очікувати того ж.

Так, ситуація покращиться при повному переході з 4G на 5G, але спочатку за замовчуванням буде використовуватися 4G, а 5G підключиться, коли буде потрібно більш висока швидкість або менша затримка.

Крім того, перехід на 5G може значно скоротити термін служби батареї, а розмір самих акумуляторів навіть може зменшитися в ім’я збереження габаритів корпусу – адже туди потрібно буде додати бездротове обладнання.

******

В цілому, в найближчі рік або два годі й оновлюватися за всяку ціну до смартфона з підтримкою 5G, якщо ваша мета – роздобути саме підтримку мереж нового покоління.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Недорогий флагман Samsung Galaxy F62 отримав величезний акумулятор

В минуле

Треснул экран Huawei. Как сэкономить на ремонте?

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle