Hardnews

Дешеві китайські смартфони можуть вкрасти ваші гроші

Обговорення
Смартфон

Недавнє інтернет розслідування показало, що смартфони компанії Transsion Holdings при продажу заражені спеціальним софтом, який краде гроші користувачів. Крадіжка відбувається різними методами, в тому числі через платну рекламу і автоматичні підписки на додатки.


Варто зауважити, що Transsion Holdings вважалася досить надійною компанією, яка поставляла на ринок бюджетні смартфони, в тому числі під брендами Infinix і Tecno. Перші телефони компанія випустила в далекому 2013 році, ставши одним з лідерів технологічного ринку Африки. У цій країні компанія зберігала свої лідерські позиції і до сих пір, поки не «вляпалася» в надзвичайно небезпечний скандал.

Смартфоны

Все почалося з скарги 41-річного африканського користувача смартфона Tecno W2. Він повідомив, що під час телефонних розмов активізується якийсь додаток, який перериває дзвінок і пропонує перегляд рекламних роликів. Після цього з’ясувалося, що у користувача списуються гроші за послуги мобільного зв’язку, які він не замовляв. Випадком зацікавилося видання BuzzFeed News, яке об’єдналося з дослідниками інтернет-безпеки з Secure-D, щоб докладніше вивчити встановлені на телефоні програми. Розслідування показало, що смартфони ще на етапі виробництва отримують спеціальні додатки, заражені вірусами Triada і xHelper. Далі зловреди різними шляхами крадуть гроші користувача, пропонуючи платні підписки, активуючи рекламу, замовляючи послуги і крадучи інтернет-трафік без відома користувачів.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Sony PlayStation 4 Pro временно можно получить бесплатно

В минуле

Вселенський облом або iPhone 12 Pro Max показали на першому відео

В майбутнє

Також буде цікаво