Softnews

Коронавірус дістався до смартфонів на Android

Обговорення
коронавірус

В останні місяці з’явилося безліч додатків, так чи інакше пов’язаних з коронавірусом, небезпечним захворюванням, яке продовжує поширюватися по всьому світу. Багато з таких додатків несуть дезінформацію і вводять в оману, але є і більш небезпечні екземпляри. Наприклад, недавно було виявлено Android-додаток, що маскується під інструмент відстеження поширення коронавірусу, але на ділі є здирницьким ПО.


Фахівці дослідницької компанії DomainTools, що працює в сфері інформаційної безпеки, повідомили про виявлення небезпечного здирника CovidLock, який націлений на користувачів пристроїв під управлінням Android. Додаток поширюється через неофіційні ресурси і після установки блокує екран користувача пристрою.

Отримавши необхідні права в системі, CovidLock включає екран блокування пристрою, додаючи до нього власний пароль, через що користувач втрачає доступ до гаджету. Далі на екран виводиться банер з вимогою заплатити $ 100 в біткоінах протягом 48 годин. Зловмисники також попереджають жертву про те, що в разі несплати викупу всі контакти, зображення та інші збережені на пристрої файли будуть видалені, а облікові записи соціальних мереж перейдуть під контроль хакерів.

У повідомленні сказано, що фахівці DomainTools зуміли створити ключі дешифрування для даного вимагача. Компанія обіцяє в майбутньому здійснювати їх публічну публікацію. Фахівці також рекомендують не завантажувати додатки з неперевірених джерел. Більш того, пов’язані з коронавірусом додатки слід завантажувати тільки з офіційних ресурсів урядових і медичних установ. Оскільки останнім часом проблема коронавірусу стоїть особливо гостро, багато шахраї намагаються заробити на цьому.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Nokia випустила бюджетний 4K телевізор з акустикою JBL

В минуле

Oukitel WP6 – захищений смартфон з неймовірною автономністю

В майбутнє

Також буде цікаво