Новини

Київстар повністю перейшов під управління російської компанії

Найбільший з операторів мобільного зв’язку в нашій країні, компанія Київстар, повністю перейшла у власність російського олігарха Михайла Фрідмана, повідомляє сайт Ліга.tech. Протягом декількох років Фрідман і його компанія «Альфа Груп» поступово видавлювали з правління Київстару своїх партнерів – норвезьку компанію Telenor. В середині листопада цього року норвежці продали останній свій пакет акцій – дев’ять відсотків.


Трішки історії

Перший дзвінок в мережі Київстар було здійснено в 1997 році, а вже через рік тридцять п’ять відсотків акцій отримали скандинавські інвестори – компанія Telenor, яка до сих пір залишається одним з основних норвезьких мобільних операторів. Також «Теленор» співпрацював і з російською компанією «Альфа-Груп», якій тоді належав оператор «Північно-західні мобільні системи», пізніше перейменований у «Beeline». У 2002 році росіяни теж увійшли в долю, ставши інвесторами Київстару нарівні з норвезькими партнерами.

Пертурбації почалися в 2005 році, коли з правління «Київстару» вийшли українські бізнесмени, які стояли біля його витоків. Тоді ж почалася конкуренція між Telenor і росіянами групи Фрідмана, які запустили в Україні свій «Білайн». З 2008 року компанії об’єдналися, до 2010 року «Білайн» в Україні був остаточно поглинений «Київстаром». Або, принаймні, так здавалося.

На жаль, насправді сталося навпаки. Росіяни отримали контрольний пакет акцій, і почали видавлювати Telenor. Норвежці поступово виводили капітал, і нарешті цей процес завершився. Вийшла ситуація, дуже погана для українських бізнесменів. Адже європейські інвестори, пам’ятаючи про долю Telenor, будуть тепер ще більше побоюватися вкладатися в бізнес в нашій країні. Занадто ризиковано.

Київстар

Доля, яка чекає абонентів

Швидше за все, ніякого перейменування бренду «Київстар» не буде. Фрідман спробував провернути схему без зайвого розголосу, і йому це цілком собі вдалося. Так що додатково «палитися» він не стане, тим більше з урахуванням того, як в нашій країні багато хто ставиться до російського бізнесу.

Деякі побоюються, що «Київстар» може зіпсуватися. У Російській Федерації фрідманівский Beeline користується не найкращою репутацією серед абонентів. Проте нашому «Київстару» така доля навряд чи загрожує. Ринок у нас розділений між трьома великими операторами, і якщо один почне відверто плювати на користувачів, вони просто підуть до іншого. Так що навряд чи прості люди помітять якісь значні зміни.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

4 Comments

  1. Кучма вийшов 2005, а росіяни узурпували 2019. Цікава схема ФСБ. МТС – російське. А lifecell чий? Закон про зміну оператора без зміни номера діє?

    1. Так, діє.
      І я вже подав заявку на період до ТриМоб – оператора у структурі Укртелеком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button