Новини

Українські банки будуть ретельніше перевіряти всі перекази: що зміниться для громадян

З 27 листопада в силу вступили нові правила фінансового моніторингу. Йдеться про грошові перекази, за якими зобов’язані стежити банки.


Про нововведення стало відомо сьогодні. Звичайно, банки і зараз ретельно моніторять перекази.

Наказ Мінфіну №322 зобов’язує їх повідомляти про наступні категорії переказів:

  • операції або спроби переказу на суму понад 400 тисяч гривень;
  • підозрілі операції;
  • зупинка фінансових операцій;
  • зупинка видаткових фіноперацій;
  • заморожування переказу, якщо є підозра на зв’язок з тероризмом.

Суттєвих змін громадяни України не відчують. Але це тільки питання часу.

Банки повідомляють про всі підозрілі факти у Фінмоніторинг. Після відомство залишає за собою право вимагати додаткову інформацію від клієнтів банку, наприклад, підтвердження походження коштів.

Фінансові установи проводять перевірки не за власним бажанням. Їх зобов’язує законодавство. У зв’язку з цим навіть перекази на невеликі суми можуть блокуватися, якщо відправник або одержувач не може підтвердити джерело. Також під суворий контроль потрапляють операції з готівкою (поповнення картки в терміналі без ідентифікації).

Посилений контроль за переказами громадян – нормальна практика розвинених країн. До того ж так влада намагається змусити українців легалізувати доходи.

У разі ігнорування вимог щодо фінансового моніторингу, банки очікують істотні штрафи. Виходить, що їм набагато вигідніше контролювати українців. Це провокує блокування навіть незначних переказів, які почастішали останнім часом.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button