Новини

Зі смартфонів на Android зникне важлива функція

Коли Apple в 2017 році представила технологію розпізнавання осіб, користувачі Android змінилися в обличчі і в тисячний раз запитали: а що, у них і цього раніше не було? Однак дуже швидко стало зрозуміло, що Face ID схожий на розблокування по обличчю від Google так само, як Windows Phone схожий на операційну систему. Розпізнавання облич на Android не тільки спрацьовувало через раз, але ще і знімало блокування навіть перед фотографією і абсолютно сторонніми людьми. Тепер це зрозуміли і в Google і вирішили видалити небезпечну функцію.

Google поки не зробила офіційних заяв із цього приводу і не підтвердила зникнення технології розпізнавання осіб з Android. Однак судячи з усього, інтерфейс зник з усіх версій Android з виходом останнього оновлення сервісів Google Play. У всякому разі, ні в Android 10, ні в Android 6.0 Marshmallow її більше немає. Швидше за все, це означає, що в Google вирішили назавжди відмовитися від програмного розблокування по обличчю на користь більш досконалих методів ідентифікації.

Розблокування по обличчю в Android

Одна з причин цього – поява апаратного комплексу розпізнавання осіб в Google Pixel 4, якому програмний інтерфейс буде програвати за всіма показниками. Тому буде абсолютно нелогічно, що в смартфонах одного виробника одна і та ж функція буде працювати по-різному, забезпечуючи їх несумісними рівнями безпеки.

Зрозуміло, в даному випадку мова йде тільки про штатну функції під назвою Face Match, яка була доступна користувачам Android в рамках режиму розумного розблокування. Тому розпізнавання осіб зникло тільки в тих смартфонах, які за замовчуванням використовували цю технологію. Але оскільки багато виробників розробляють власні рішення для розблокування по обличчю, в основі яких лежать їхні фірмові напрацювання, їх апаратів це не торкнеться.

Навіщо потрібно розпізнавання осіб

Однак те, що розпізнавання осіб як таке зникло з прошивки деяких смартфонів, може виявитися серйозною проблемою. Справа в тому, що багато користувачів Android воліють використовувати гібридну систему ідентифікації, знімаючи блокування за допомогою відбитків, якщо потрібно отримати доступ до вмісту смартфона, і – за допомогою особи, якщо потрібно швидко переглянути вхідні повідомлення, не переходячи на робочий стіл. Їм явно не було ніякого діла до недоліків інтерфейсу, а значить, варто чекати нових петицій з вимогою повернути таку корисну та важливу функцію.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button