Новини

Українці будуть платити податок за житло: навіть за “двушки”

У наступному 2022 році в Україні збільшиться податкова ставка за житлові метри, що не вписуються у законодавчі норми. Кожен «зайвий» квадрат коштуватиме майже на 20 гривень дорожче. Наразі ж податкова ставка за квадратний метр нерухомості рівна 70,8 гривні.


Такий ціновий стрибок пов’язаний перш за все зі зростанням мінімальної заробітної плати. Наразі розрахунок податку все ще проводиться з урахуванням мінімалки 2020 року. А от у 2022 ставка вже буде обчислюватися з огляду на мінімальну з/п 2021 року, й становитиме 1,5% від неї.

Загальний податок на нерухомість, за чинним законодавством, зобов’язані платити громадяни, які:

  • володіють квартирою, площа якої перевищує 60 кв.м;
  • є власниками будинку, площею понад 120 кв.м;
  • мають квартиру та будинок, площа яких у сумі є більшою за 180 кв.м.

Щодо власників великих житлових об’єктів, — квартир понад 300 кв.м, чи будинків площею понад 500 кв.м – їм доведеться доплачувати державі ще 25 тис. грн щорічно. Причому доплата в такому обсязі не звільняє їх від виплати загального податку за кожен понаднормовий квадратний метр. Дане правило підкріплюється статтею 266 Податкового кодексу України.

Місцева влада може дещо пом’якшити норму щодо оподатковуваної житлової площі. До прикладу, збільшити ліміт на кількадесят квадратних метрів. Та на такий крок органи місцевого самоврядування наважуються нечасто.

У поточному ж році розраховуватися за «зайві» метри громадяни будуть все ще за ставкою 70,8 грн. Кожному власнику житлової площі, що не вписується у державні норми, до 1 липня прийде відповідна квитанція. З цього моменту протягом 60 днів потрібно буде сплатити необхідну суму до державної скарбниці.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button