Новини

Кожен українець тепер може дізнатися розмір своєї майбутньої пенсії

Представники Пенсійного фонду України надали інструкцію, за якою кожен українець може дізнатися приблизний розмір своєї майбутньої пенсії. Зробити це можна на сайті Пенсійного фонду, попередньо ідентіфікувавши свою особистість.

Де і як дізнатися розмір своєї пенсії

Основна документація українців поступово переходить в онлайн режим, зміни також торкнулися роботи Пенсійного фонду України. Протестувати нові можливості можна через Особистий кабінет, який треба завести на сайті Пенсійного фонду, попередньо зареєструвавшись на ресурсі. Подібний крок дозволить розрахувати приблизний розмір пенсії, скориставшись Пенсійним калькулятором. Зробити це можна за наступною схемою.

  1. Спочатку необхідно зареєструватися на сайті, скориставшись системою інтегрованої ідентифікації GOV ID або електронним підписом.
  2. Потім слід заповнити невелику анкету, щоб ідентифікувати свою особу. Для цього доведеться використовувати дані з Електронної трудової книжки і реєстру ПФУ, а також заповнити дані в зазначених полях.
  3. Після цього сервіс автоматично згенерує приблизну суму, яку отримає користувач по виходу на пенсію, скориставшись отриманими даними. В кінці ви зможете роздрукувати копію протоколу, який створить Пенсійний калькулятор.

Варто врахувати, що це всього лише приблизна цифра, тому що процедура розрахунку пенсії постійно змінюється. Згідно з останніми нововведеннями в області нарахування страхового стажу, щороку термін виходу на відпочинок збільшується на 12 місяців. На поточний момент (середина 2021 року), кожна людина повинна відпрацювати мінімум 28 років, щоб вийти на пенсію після 60. Якщо вам бракує стажу, його можна докупити, проте це «влетить в копієчку» – в нинішньому сезоні покупка року стажу обійдеться вам в 31 680 гривень.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button