Стало відомо, коли в українських поїздах буде доступний Wi-Fi

Зараз на головній

Щоб поїздка на поїзді була максимально комфортною, багато хто з нас завчасно завантажує кілька цікавих фільмів або музичні альбоми улюблених виконавців. Адже інтернет швидше за все буде ніяким. Тому не варто спокушати долю і підключатися до відкритих мереж.


Мінуси мобільного інтернету в поїздах

Інтернет і мобільний зв’язок в поїздах – болюча тема. Є люди, які просто сплять всю дорогу і їм все одно. Але тим, у кого робота пов’язана зі Всесвітньою павутиною, під час поїздки потрібна стабільна швидкість. Вони не раз згадають оператора недобрим словом.

За твердженням чиновників, в Україні мобільний інтернет працює відмінно і на залізницях немає з цим проблем. Однак на практиці це далеко не так.

Дійсно хороший інтернет є на основних і найголовніших напрямках і зупинках. Тобто на самому шляху проходження стабільного зв’язку як не було, так і немає. Швидкості достатньо тільки для завантаження «легких» сайтів і прослуховування музики. Цього мало для повноцінного користування мобільним інтернетом.

Пояснення такої поведінки мережі в поїзді все ж є.

По-перше, у міру руху поїзд то наближається, то віддаляється від станцій, і зв’язок може то з’являтися, то зникати.

По-друге, металева обшивка вагона радикально знижує прохідність хвиль мобільного зв’язку. В глухе село часом простіше додзвонитися, ніж людині в поїзді.

По-третє, відіграє роль рельєф місцевості, який теж позначається на якості мережі.

Укрзалізниця працює над впровадженням Wi-Fi-доступу до інтернету у пасажирських поїздах. Реалізувати проєкт на першому етапі планується у швидкісних поїздах Інтерсіті+. Про це повідомив директор з питань інформаційних технологій АТ «Укрзалізниця» Володимир Рєзнік.

За його словами, вже багато років йде мова про якісний доступ до інтернету у поїздах, але далі слів справа не рухається, проводяться пілотні впровадження, які за результатами пілоту подальшого розвитку не мають.

«Наше завдання — створити якісний сервіс у пасажирських поїздах. Одна з основних тенденцій сьогодення — це мобільність і присутність онлайн. Поїзди Інтерсіті+ часто використовуються як офіси на колесах, тому в цих поїздах насамперед важливо забезпечити якісний доступ до інтернету».

— зазначив Володимир Рєзнік.

Також він розповів, що наразі Укрзалізниця у співпраці із зацікавленими інвесторами вивчає нові технології, які здатні дійсно забезпечити якісний високошвидкісний інтернет упродовж усього маршруту.

Як пілотний проєкт планується впровадження Wi-Fi у швидкісних поїздах Інтерсіті+ на напрямку Київ — Харків. Опрацьовується концепція, яка буде масштабуватись на всі напрямки слідування потягів, з вирішенням головної проблеми — покриття сліпих зон.

«Якщо цей проєкт буде успішним, ми запровадимо Wi-Fi у всіх поїздах, забезпечимо безперебійний зв’язок протягом усього шляху курсування поїздів територією України».

— резюмував Володимир Рєзнік.

Нагадаємо, Укрзалізниця працює над створенням нового застосунку для купівлі електронних квитків на поїзди. Він стане доступний для пасажирів уже цього року.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,968Фанитак
510Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей