Статті

5 міфів про стільниковий зв’язок, в які українці все ще вірять

Стільниковий зв’язок існує відносно давно. За цей час сформувалося безліч міфів і легенд про зв’язок, в які продовжують вірити українці. Пропоную згадати всі найпопулярніші міфи, які не мають нічого спільного з реальністю.

Міф 1 – Зв’язок на борту літака працює від наземних станцій

Згідно з опитуваннями, в цей міф вірить більшість українців. В реальності мобільний зв’язок на борту лайнера відрізняється від земного. Справа в тому, що кожен літак має власну базову станцію, яка приймає сигнали від супутників. Найцікавіше, що такі станції мають невеликі розміри, але відрізняються високою вартістю. Сьогодні багато літаків обладнають сучасними станціями, які дозволяють роздавати інтернет 3G і 4G.

Міф 2 – При русі в транспорті зв’язок погіршується

Деякі люди продовжують вірити, що, пересуваючись в громадському транспорті або власному автомобілі, стільниковий зв’язок погіршується. Насправді проблеми пов’язані з тим, що людина швидко змінює своє місце розташування, тому телефону доводиться переключатися на різні станції. Крім того, при масовому скупченні людей мобільний зв’язок може погіршуватися навіть в спокійному стані абонента.

Міф 3 – Жити поруч зі станцією зв’язку небезпечно для здоров’я

 

В цей міф продовжують вірити багато українців. Вони вважають, що близьке розташування базової станції може опромінювати людини і навіть викликати ракові пухлини. В реальності всі станції ставлять згідно необхідних нормативів і документів. Оператори мобільного зв’язку розраховують шкідливе випромінювання, яке може отримувати людина. До речі, опромінення буде більше впливати на організм при віддаленні від станції, а не навпаки.

Міф 4 – Під час грози зв’язок завжди гірше

рівень сигналу

Це твердження частково є правдою. Погодні умови можуть негативно впливати на якість мобільного зв’язку, особливо при сильній грозі. Однак найчастіше проблеми пов’язані з тим, що сильний вітер обриває кабель живлення або порушує роботу базової станції. Дощ чи вітер не можуть вплинути на сам сигнал так, щоб у абонента серйозно погіршився рівень сигналу. Звичайно, все буде залежати від сили урагану або грози.

Міф 5 – Більше «паличок» на телефоні, дають кращий сигнал

Варто зазначити, що індикатор зв’язку на телефоні відповідає тільки за силу сигналу від базової станції, яка знаходиться поруч. До загальної якості сигналу цей індикатор не має ніякого відношення. Наприклад, ви можете перебувати на масовому заході, індикатор буде показувати максимальний сигнал, але додзвонитися буде складно через кількість абонентів в мережі.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button