Статті

В Україні набирає обертів новий вид шахрайства з дзвінками, начебто, від імені поліції

Раніше у випадках телефонного шахрайства зловмисники представлялися операторами мобільного зв’язку або працівниками банку. Тепер з’явився новий популярний алгоритм: дзвонити, нібито з поліції, і просити надати особисті дані. Важливо розуміти, в чому суть такого виду шахрайства, і як себе вести, щоб не стати його жертвою.

Дзвінок «з поліції»

Згідно з оцінкою психологів, дзвінки співробітників відомств, а особливо правоохоронних органів, викликають в українців більше довіри, ніж будь-які інші.

Тому зловмисники вибирають таку легенду. Її мета – отримання конфіденційних даних, які потім використовуються в злочинних схемах.

Дзвінки зазвичай надходять з прихованого номера або такого, що нагадує телефони організацій з різницею в 1 – 2 цифри.

Впевнено і наполегливо зловмисники повідомляють жертві, що на неї порушено справу.

Примітно, що ніяких подробиць про нібито скоєний злочин не повідомляється. Співробітники МВС попереджають, що в разі реального діловодства, приходить тільки повістка.

Що далі

Шахраї зазвичай просять продиктувати дані паспорта, ідентифікаційного коду, пенсійного посвідчення та інших документів. Можуть попросити надати номер рахунку банківської карти.

Злочинці швидко аналізують, чи піддається жертва навіюванню, чи можливо надати на неї психологічний тиск.

Для цього задають питання особистого характеру, для «поновлення даних в системі».

Можуть запитати, чи перебуваєте ви в шлюбі, за якою адресою проживаєте. Відповідати на ці питання експерти не радять і рекомендують одразу скидати дзвінок.

Шахрай

Інший варіант розвитку подій

Відомі випадки, коли шахраї відкрито шантажували своїх потенційних жертв.

Наприклад, кажучи, що якщо не буде перерахована певна сума на рахунок, справа буде направлена ​​до суду. Деяким потерпілим обіцяли її закрити за великий грошовий переказ.

Звичайно, такий шантаж розрахований на тих, хто мало розбирається в роботі поліції і особливостях діловодства.

Як себе вести

Експерти радять переривати розмову, як тільки почули про заведення справи. Також можна попросити співробітника представитися: назвати ПІБ, посаду і відділення. Потім слід сказати, що ви збираєтеся передзвонити у відділ по міському телефону.

Після цього, як правило, злочинці кладуть слухавку.

Відомі випадки, коли вони називали дані навмання, що також стає очевидним при спробі передзвонити в поліцію і попросити з’єднати з названим співробітником.

Рекомендується повідомляти номери зловмисників працівникам поліції. Згодом їх заносять в базу даних, щоб швидше припинити діяльність шахраїв.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button